Spuštění Apple Pay v ČR je na spadnutí. Kdy se dočkáme placení iPhonem?

Apple Pay spuštění v ČR

Vypadá to, že placení iPhonem se v České republice letos konečně stane realitou, nicméně podpora bank zatím nebude nijak rozsáhlá. Podle informací, které má naše redakce k dispozici, by jako první měla podporu pro Apple Pay svým klientům nabídnout Moneta Money Bank.

Ostatně už v únoru se v dokumentech, které banka vydala pro investory, objevila zmínka o spuštění Apple Pay v České republice. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by služba odstartovat už v průběhu srpna letošního roku.

Apple Pay: Moneta a možná i Revolut?

Kromě Monety by však s Apple Pay velice brzy mohli začít platit také uživatelé služby Revolut. Včera se totiž na jejich twitteru objevila zpráva, která naznačuje, že bychom se brzy mohli dočkat nějaké novinky ve spojení s mobilními platbami. A pokud se podíváte na další reakce pod tímto tweetem, dozvíte se, že bližší informace by měla společnost oznámit už 1. července.

Finanční startup Revolut nedávno vstoupil na tuzemský trh s ambiciózním plánem získat do konce roku na našem trhu 100 000 zákazníků. Revolut funguje vlastně jako virtuální banka, která vám umožňuje otevírat si libovolné množství účtů ve všemožných měnách.

Výhodou je, že pro převody peněz mezi vašimi virtuálními účty používá výhodné mezibankovní kurzy, což může při placení větších částek v eurech či dolarech ušetřit poměrně slušný obnos peněz. Samozřejmostí jsou pak virtuální i fyzické platební karty schopné přepínat mezi měnami.Nepřehlédněte

Apple Pay: vyzkoušeli jsme placení iPhonem. Spuštění v ČR stále v nedohlednu

Revolut je ale velmi silně vázán na ovládání smartphony a propojení s Apple Pay se tak jeví jako poměrně logické, stejně tak ale Revolut může oznámit integraci konkurenčního Google Pay. Doufejme tedy, že se v průběhu tohoto léta příchodu Apple Pay do České republiky skutečně dočkáme, buď v podání banky Moneta Money Bank, nebo služby Revolut

Tuhle technologii zatím majitelé iPhonů mohou uživatelům Androidu tiše závidět, Google Pay už u nás funguje od listopadu loňského roku. Mimochodem, od dnešního dne je Apple Pay dostupný v Polsku, a to hned u osmi bank (na tuto skutečnost upozornil server 9to5mac.com).

Aktualizováno 20. června: Revolut zatím Apple Pay v Evropě nenabídne. Ono výše zmíněné ohlášení se bude týkat podpory konkurenčního Google Pay napříč celou Evropou.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku