Spuštění Apple Pay v ČR se blíží, naznačuje Moneta

Od loňského roku si v ČR můžeme užívat pohodlné placení mobilem skrze službu Android Pay, pokud jste tedy zákazníkem některé z bank, které ji podporují. Vlastníte-li telefon s nakousnutým jablkem a vyčkáváte příchod služby Apple Pay, možná pro vás máme povzbuzující informaci.

Podle informací pro investory, které vydala banka Moneta Money Bank, je spuštění mobilních plateb na platformě iOS plánováno na první polovinu letošního roku. Může to být ale i později, pod hvězdičkou se totiž nachází dodatečná informace, že samotné spuštění závisí na načasování Apple.Nepřehlédněte

Apple Pay: vyzkoušeli jsme placení iPhonem. Spuštění v ČR stále v nedohlednu

Podle komentářů u výše uvedeného tweetu očekávají jiné banky spuštění Apple Pay v ČR až v prvním kvartále příštího roku, nezbývá tedy než počkat, kdy Apple zmáčkne červené tlačítko s popiskem Česká republika.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku