Domů » Bleskovky » Spuštění Apple Pay v ČR se blíží, naznačuje Moneta

Spuštění Apple Pay v ČR se blíží, naznačuje Moneta

Od loňského roku si v ČR můžeme užívat pohodlné placení mobilem skrze službu Android Pay, pokud jste tedy zákazníkem některé z bank, které ji podporují. Vlastníte-li telefon s nakousnutým jablkem a vyčkáváte příchod služby Apple Pay, možná pro vás máme povzbuzující informaci.

Podle informací pro investory, které vydala banka Moneta Money Bank, je spuštění mobilních plateb na platformě iOS plánováno na první polovinu letošního roku. Může to být ale i později, pod hvězdičkou se totiž nachází dodatečná informace, že samotné spuštění závisí na načasování Apple.

Apple Pay: vyzkoušeli jsme placení iPhonem. Spuštění v ČR stále v nedohlednu

Podle komentářů u výše uvedeného tweetu očekávají jiné banky spuštění Apple Pay v ČR až v prvním kvartále příštího roku, nezbývá tedy než počkat, kdy Apple zmáčkne červené tlačítko s popiskem Česká republika.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. O tomhle se spekuluje už půl roku a sám kamarád ze spořky mi neřekl „těš se ale nechci to zakřiknout“. Každopádně tak jako tak se 1Q18 objevuje v diskuzích už pěknou řádku měsíců takže věřím, že některé banky na tom jsou o něco lépe (hlavně ty větší)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).