Domů » Bleskovky » Čína potvrzuje: iPhone nabídneme se dvěma sloty na SIM kartu

Čína potvrzuje: iPhone nabídneme se dvěma sloty na SIM kartu

momentálně je stále nejisté, jaké modely nových iPhonů obdrží podporu dvou SIM karet, China Telecom a China Mobile v reklamních materiálech potvrdily podporu minimálně u jednoho z nových iPhonů, které budou představeny tuto středu v kalifornském Cupertinu.

Beta verze prozradila přítomnost dvou SIM karet

Zatímco v červnu analytici předpovídali přítomnost dualsimkové varianty u 6,5 palcového modelu, později byla odhalena podpora dvou SIMt v iOS beta 5, ale bez určení, který model ji obdrží.

Naproti tomu v srpnu Economic Daily News predikoval podporu u 6,1 palcového iPhone, kdežto Bloomberg odhadoval podporu jen v určitých zemích a jen u OLED modelů.

iphonefaceID

V Číně se iPhone se dvěma SIM dočkají

Nyní dva velcí čínští hráči nezávisle na sobě v příspěvcích na Facebooku opět nepřímo potvrdili existenci dvousimkové varianty. China Telecom příspěvku použil grafiku se slotem na dvě SIM, naproti tomu China Mobile sáhl po obrázku jablka s dvěma SIM kartami. Který z modelů obdrží tolik žádanou funkci se dozvíme již tuto středu.

Apple oznámil datum své příští keynote. Těšme se na nové iPhony a další hardware

Pokud ale jásáte, že se iPhone se dvěma sloty na SIM objeví také v Evropě, příliš vás nepotěšíme. Vše totiž nasvědčuje tomu, že tato funkce bude dostupná pouze pro čínský trh a tamní operátory. To je velká škoda, jelikož v Evropě by takový iPhone rozhodně našel uplatnění.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.

12 komentářů

 1. To je pro mě vcelku nová informace, že by v Evropě operátoři nějak toužili po dual SIM přístrojích….

  • Paráda, tak to máme v Evropě smůlu.

  • PS: Kde je kvičení jak tenkrát u LG, které se rozhodlo G6 představit v Evropě bez Qi a dalších věcí? Nikde že, opět dvoják, u Apple je představování rozdílných modelů pro jiné trhy v pořádku :)

  • No jo, cunik uni a jeho jednostranne kviceni

  • uni: kolega nemyslí operátory, ale uživatele :)

  • Dle všeho je to model objednaný od operátorů a nebude mířit na volný trh. A dle všeho žádný Evropský operátor neprojevil zájem:)

  • Ktere? Dvousimkovych mobilu je dost a znam jedineho cloveka v mem okoli, ktery jej vlastni – a ten jeste ma tlacitkovou nokii (ackoliv pomerne novou). Ona ta poptavka po dvousimkovych telefonech je jak Yetty.

  • Filip: no vidíte, v mém okolí je to zase přesně naopak – spousta přátel mi říkala, že by dvousimkový iPhone brali všema deseti ;-)

  • Filip: Dvousimkových mobilů je dost, ale žádný s iOS. Pár lidí v okolí přešlo na Android právě kvůli dual SIM, protože chtějí oddělit služební a soukromé číslo. Navíc na dvousimkový iPhone čeká uni jak na smilování, asi si bude muset nechat poslat jeden z Číny :)

  • Filipe, kdyz vylezes ze skoly zjistis ze bez dvousimkace se ani nepohnes, pokud nebudes delat nekde u pasu

  • Michal: To by me fakt zajimalo, kde makas ty, kdyz tak nutne potrebujes 2 simky.. je spousta oboru/podnikani, kde ti proste staci jedno cislo. Tim samozrejme nerikam, ze dualsim nema vyhody – sam jako student v zahranici bych to dost u iOS uvital

  • „je spousta oboru/podnikani, kde ti proste staci jedno cislo. “
   Makam v IT, ale to nezavisi od oboru, je bezny scenar ze nemuzes nebo nechces pouzivat firemny telefon na soukrome ucely, nebo nebudes davat soukrome cislo klientum. Je tezke pochopit ze spousta lidi ma 2 cisla? Jako student asi spoustu veci vidis prilis zjednodusene. V praxi si ale vetsinou nevystacis s 1 mobilem ani s 1 notebookem:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).