Domů » Bleskovky » iPhone letos skutečně nabídne podporou dvou SIM, má to ale háček

iPhone letos skutečně nabídne podporou dvou SIM, má to ale háček

Apple pravděpodobně letos vydá svůj první, dvousimkový iPhone. Bohužel, podle zpráv od Economic Daily News bude 6,1palcový iPhone exkluzivním zbožím pouze pro čínský trh. Je dokonce velmi pravděpodobné, že pokud Apple takové zařízení skutečně vydá, nebude dostupné ani pro domácí, americký trh.

dualsimiPhone

Tato strategie je vlastně vcelku logická. V USA nemají takové telefony příliš prostoru a nejsou ani v oblibě. Naopak, v Číně se těší velké popularitě. Téměř každý výrobce v Číně vyrábí telefony s touto funkcí, třebaže se většinou jedná o hybridní slot. Na americkém trhu by takový telefon nebyl konkurenceschopný. Apple chce zřejmě tímto krokem posílit své prodeje tam, kde o jeho výrobky není až takový zájem a v prodejích jej poráží společnosti jako je Huawei.

Zpráva z dodavatelského řetězce uvádí, že Apple by mohl použít slot pro jednu SIM Kartu a druhou vložit pomocí technologie Apple SIM. Ta však není v Číně podporována. Ukáže-li se zpráva jako pravdivá, můžeme předpokládat, že se Apple chystá s tímto modelem expandovat i na jiné trhy. V Číně by pak musel vydat unikátní iPhone se dvěma sloty.

6,1″ iPhone dostane LCD s ultratenkými rámečky. Ztenčovat se budou i u nových iPadů Pro

Obě varianty střední třídy by měly disponovat displejem s tenkými rámečky a rovněž funkcí Face ID. Podle analytika Ming-Chi Kua by se cena jednosimkového iPhonu mohla pohybovat v rozmezí od 550 do 650 dolarů (12 500 – 14 700 Kč) a dvousimkového od 650 do 750 dolarů (14 700 – 17 000 Kč).

Zda tyto modely někdy dorazí do Evropy, potažmo na český trh není prozatím známo.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.