Domů » Bleskovky » Žhavte svoje Pixely, Google právě vypustil finální Android 10

Žhavte svoje Pixely, Google právě vypustil finální Android 10

Testování končí, po pěti beta verzích Google uvolnil finální kód Androidu 10. Jako první si jej mohou nainstalovat majitelé všech generací smartphonů Pixel, později se dočkají i majitelé telefonů ostatních výrobců.

android logo

Android 10 přináší několik zajímavých novinek v čele s nativním tmavým režimem, vylepšeným ovládáním gesty, zvýšenou bezpečností, podporou sítí 5G a spoustou dalších drobností. Dnešním dnem se zároveň znovu rozjíždí závod, který výrobce ukáže příkladnou podporu a začne Android 10 poskytovat pro své telefony jako první. U Androidu 9.0 Pie zvítězila na plné čáře společnost HMD Global se smartphony Nokia.

Pixely ale tentokrát nejsou jediné, které nejnovější Android 10 dostaly. Update je dostupný také pro majitele Essential Phone, a v Číně pro uživatele Redmi K20 Pro. Beta verzi Androidu 10 (OxygenOS Open Beta 1) uvolnila také společnost OnePlus pro smartphony OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.