Domů » Bleskovky » Smartphony Nokia dostávají nový Android jako první. Jak jsou na tom ostatní výrobci?

Smartphony Nokia dostávají nový Android jako první. Jak jsou na tom ostatní výrobci?

Když Google vydá novou verzi systému Android, automaticky ji hned v první den dostanou jeho smartphony Pixel, a poté nastává poměrně dlouhé čekaní na ostatní výrobce. Agentura Counterpoint se podívala na to, která společnost aktualizuje své telefony nejrychleji, a která jich aktualizuje nejvíce. V obou disciplínách poměrně nepřekvapivě vede jedna firma – HMD Global.

nokia andriod 1

Chcete mít zajištěný rychlý přísun aktualizací? Kupte si libovolnou Nokii

Finská společnost vyrábějící smartphony Nokia vydává Android s přehledem nejrychleji ze všech a aktualizace poskytuje pro největší část svého portfolia – po 8 měsících od vydání Androidu 9.0 Pie běžel Android 9 na 80 procentech Nokií, po 11 měsících už to bylo 96 procent. Druhé místo obsadil Samsung, kterému sice vydávání aktualizací poměrně trvá, ale nyní už na Androidu 9.0 běží 89 procent telefonů korejského výrobce prodaných po třetím kvartále loňského roku. Třetí příčka patří Xiaomi, následuje Huawei a pak s velkým odstupem Lenovo.

nokia andriod 2

Bohužel graf neukazuje všechny značky, chybí v něm například na začátku zmíněný Google nebo OnePlus, přitom obě firmy by se rovněž blížily 100 procentům. Nutno podotknout, že tyto značky vydávají pouze jednotky telefonů ročně, zatímco u ostatních firem je to více.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments