Domů » Bleskovky » Ze života farmáře: úspěšné RPG Stardew Valley míří na mobily

Ze života farmáře: úspěšné RPG Stardew Valley míří na mobily

RPG z farmářského prostředí Stardew Valley si na počítačích vysloužilo nejen ocenění kritiků, ale také milionové prodeje. Nyní hra zamíří na mobilní platformy. Uživatelé iOS se dočkají již 24. října. Na Android dorazí titul o něco později.

Mobilní port má na starosti londýnské studio The Secret Police. Vývojáři slibují, že hra nabídne plnohodnotný příběhový režim pro jednoho hráče. Verze pro chytré telefony zahrne i veškerý obsah z nedávno vydaného update 1.3. Samozřejmostí je přepracované uživatelské prostředí, systém menu a pochopitelně také ovládaní, které bude přizpůsobeno dotykovým displejům.

Autor hry Eric Barone navíc uvedl, že umožní hráčům na iOS přenést uloženou pozici z PC verze. Předpokládáme, že tuto funkci bude podporovat také Android verze, oficiální potvrzení však bohužel nemáme. Jistě potěší také skutečnost, že se titul bude prodávat za pevně stanovenou cenu 7,99 dolarů (v přepočtu asi 180 korun), a navíc bez mikrotransakcí.

Stardew Valley - Mobile Announcement Trailer

Jedinou vadou na kráse je absence režimu pro více hráčů, kterého se příznivci kapesních zařízení bohužel nedočkají. Zda na mobily dorazí později, není v tuto chvíli jasné. Velké herní značky se stále častěji objevují na chytrých telefonech. Nedávno například na internet prosákly první obrázky z připravovaného Call of Duty.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments