Domů » Bleskovky » Zdrojové kódy iOS jsou na internetu, naklonovat však nepůjde

Zdrojové kódy iOS jsou na internetu, naklonovat však nepůjde

Kalifornský Apple dnes bez většího humbuku vypustil na internet zdrojové kódy ke kernelu svého mobilního operačního systému iOS. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o samotné jádro, systém díky tomu nepůjde okopírovat. Chybí totiž třeba grafická nadstavba, vývojářské frameworky nebo aplikace. Zajímavé tak jsou především pro lidi zabývající se kybernetickou bezpečností.

Apple není ve zveřejňování zdrojových kódů žádný nováček. Společnost už delší dobu sdílí třeba jádro desktopového systému macOS, které sdílí s iOS na Unixu postavené jádro XNU. V podstatě se dá říct, že jádro iOS je stejné jako jádro macOS. Do budoucna bude jistě zajímavé sledovat, jestli Apple začne své dva systémy ještě více přibližovat.

Apple chce konkurovat Intelu: údajně začíná vyvíjet vlastní procesory pro MacBooky

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Stejne jako uz davno u OS X, nebot pouziva open source jadro Darwin + dalsi open source nastroje… cekate ovace ve stoje? Jedna se jen o dodrzeni licence omg… A samozrejme to zkompilovat pujde

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).