Zákazníci jsou vyděšení. Na displeji Pixelu 6 se může objevit nechtěné překvapení

google pixel 6 pro

Za pár měsíců to bude rok, co Google vypustil své referenční smartphony Pixel 6 a Pixel 6 Pro. I v době, kdy se pomalu připravuje příchod nástupce Pixel 7, se objevují nové problémy s aktuální generací. Uživatel s přezdívkou Beau Youin napsal na fórum Googlu, že se mu na displeji objevila černá tečka, která se postupně zvětšuje. Následovala smršť komentářů zákazníků, které trápí tentýž problém.Google Pixel 6 recenze 1Nepřehlédněte

Recenze Google Pixel 6: návrat mezi elitu

Na Redditu se k poškozeným přidal také Zappid, který dokonce připojil obrázek. Na něm je patrné, že v pravém horním rohu se objevuje cosi jako nevyžádaný výřez. Podle majitele problémového Pixelu 6 Pro však nedošlo k poškození vodou či nárazem, ani nedával přístroj do neautorizovaného servisu. Vypadá to tedy, že „odumřelé pixely“, jak se této vadě přezdívá, se objevily prakticky z ničeho nic.

pixel 6 pro problem displej

Další příběhy z oficiálního fóra Pixel Phone Help však jasně ukazují na to, že jde o problém více než pár kusů. Zákazníci reportují částečně nefunkční displej u Pixelu 6. generace již od prosince 2021. Přitom zákaznická podpora se zmohla pouze na obligátní radu restartovat zařízení.

Pamětníci možná zavzpomínají, že velmi podobná chyba trápila již Pixel 3 XL. Tehdy se po softwarovém updatu objevoval v horní polovině obrazovky druhý výřez. Výrobce promptně zareagoval a chybu opravil aktualizací. U současné kauzy však na oficiální vyjádření stále čekáme.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku