Domů » Bleskovky » Výřezů není nikdy dost: Pixel 3 XL ho občas zobrazuje dvakrát. Oprava už je na cestě

Výřezů není nikdy dost: Pixel 3 XL ho občas zobrazuje dvakrát. Oprava už je na cestě

Smartphone Google Pixel 3 XL už od dob prvních úniků oslňoval svým neobvykle vysokým výřezem v displeji, který zejména na bílých plochách doslova bije do očí. A teď si představte, že se vám takto velký narušitel objeví na displeji dvakrát.

Tip: recenzi smartphonu Google Pixel 3 si můžete přečíst zde

Na téhle fotografii Pixelu 3 XL na první pohled není něco v pořádku :-)
Na téhle fotografii Pixelu 3 XL na první pohled není něco v pořádku :-)

Vtipná chyba naštěstí postihuje jen malé procento uživatelů

Přesně to způsobuje chyba postihující malé procento uživatelů, u nichž se kromě skutečného výřezu v nahoře uprostřed objevuje ještě stejně velká černá plocha na pravé straně. Chyba je způsobena patrně špatným vyhodnocením orientace smartphonu, problém prý podle postižených uživatelů řeší restart zařízení. Google již situaci zaregistroval a chystá opravu, která by měla přijít velmi brzy.

Tohle opravdu není Photoshop, ale softwarový bug na novém Pixelu 3 XL
Tohle opravdu není Photoshop, ale softwarový bug na novém Pixelu 3 XL

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. Toto je velká ostuda – Google styď se!

 2. Docela zajímavý amatérismus.. A to na každém rohu poslouchám nesmysly, jak jsou softwaroví inženýři od Googlu lepší a mají v systémech méně chyb než Apple.. :-D

  Když je horní výřez fyzického charakteru, tak potom nechápu proč je i softwarový. To, že se chybně zobrazuje na pravé straně, je dočasná chyba softwaru. Mnohem větším problémem bude skutečnost, že když uživatel udělá screenshot a pošle jej někomu jinému, nebo do PC, tak tento výřez (ohavný kráter) uvidí i na zachyceném snímku na jiném zařízení.
  Je úžasné sledovat, jak opět Apple přišel s něčím, co většina trhu okopírovala a ještě si na tom konkurence typu „Google“ vylámala zuby.

  • Pozor! Apple se notchem inspiroval u Sharpu a EP. To jenom, aby tě místní puntičkáři neukamenovali.

  • Pozor první výřez měl LG V10 2015.

  • Martin (neregistrovaný): Nebyl to druhý display?

  • LG V10 má ve skutečnosti jen jeden displej rozdělený na 2 sekce. Každopádně tohle řešení bylo mnohem lepší než současné výřezy Mám ho pořád a bohužel v současnosti za něj není náhrada.

  • Aha, no nicméně dnešní generace má zářez, nikoli výřez, takže je to stejně offtopic:)

  • Ano, je to podobné jako s 3,5″ disketami. Apple je sice nevynalezl, ale velmi se zasloužil o jejich masové rozšíření. A pokračovat můžeme dál – TouchID, aktualizace OTA, odstranění audio-jacku, notch.. Apple se dokonce klíčovým způsobem podílel i na vývoji USB-C. Ale to nikdo nesleduje, neví, neřeší – pouze si někteří (většinou sociálně slabší jedinci) rádi kopnou do něčeho, o čem se jim může pouze zdát.. ;-)
   PS: Co se obecně týče notche, tak ano, Sharp byl první. Ale když se podíváme jak dnes vypadá notch u iPhonu X/Xs a jak jej někteří výrobci velmi věrně okopírovali, tak to už je trochu jiná situace..

  • Asi by se dalo říci, že Sharpem si inspiroval Esential (tohle ani nikdo u nás nezná:) ), zatímco komplet čína následně až u Apple, ačkoli dnes se někteří chlubí, že mají notch po Sharpu, ale napíší, o kolik jej mají menší než Apple, slušná pakárna:)

  • Martin: dej uz s tim LG pokoj, ses jim posedlej.

  • TomasBT. Minimalne OTA mel Android od zacatku. HTC Hero se mi updatovalo OTA v dobe, kdy se iPhone bez pocitace neobesel. OTA byl pridany do iOS ve verzi 5 – [odkaz]. Nerikam, ze Apple neprosazuje nektere technologie, ale nech neco i tem ostatnim.

  • Tomas bt: hochu tak ty jseš dobrej trapák. Na chlup stejný text i na jiném fóru, do kolika diskusí jsi ty svoje cancy ještě nakopíroval?

  • Kokutek ses.

  • Magnetic coil with metal core.

   HA IVAN! A nese moudra :)

  • TomasBT: SW charakter vyrezu ma implementovany i iOS, OS potrebuje vedet o kazdem pixelu obrazovky. Jakoze mas predstavu, ze se proste jen urizne kos displeje a OS o tom nevi? :)

 3. Tak aspoň v něčem předběhli Apple :D

  • Magnetic coil with metal core.

   A nikdo nikdy v ničem jinem?
   Apple je top vždycky ve všem a první co? :D

 4. Ukazují budoucnost Pixel 4 notch na každém rohu, nebo jeden dole jeden nahoře ??

 5. Tak Google říkal, že přidal podporu dvou notch, ale implementaci jsem si představoval jinak ?

 6. To je tady v diskusi zase prehlidka k@k@tizmu.

 7. Další level bude výřez ve výřezu

 8. Takhle je to ideální hezky to doplňuje tu bradu :-D

 9. Ten originál výrez je fail. A toto k tomu no umrel som

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).