Domů » Bleskovky » Zájem o výměnu baterií v iPhonech byl loni enormní, Apple zaznamenal 11× větší poptávku

Zájem o výměnu baterií v iPhonech byl loni enormní, Apple zaznamenal 11× větší poptávku

Když Apple počátkem ledna vysvětloval očekávané meziroční snížení tržeb a zisků za minulý kvartál, zmínil i zhoršené prodeje iPhonů. Důvodů je více, jedním z nich má být i zvýšený zájem o zlevněnou výměnu akumulátoru ve starších iPhonech, která probíhala v loňském roce.

Chcete levnější výměnu baterie ve svém iPhone? Měli byste si pospíšit

Apple loni vyměnil 11 milionů baterií

Zhoršené finanční výsledky konzultoval Tim Cook se svými zaměstnanci 3. ledna, přičemž na setkání za zavřenými dveřmi zaznělo i několik zajímavých čísel. Apple údajně prostřednictvím autorizovaných servisů loni vyměnil v iPhonech 11 milionů baterií, přitom obvyklá roční porce výměn je 1 – 2 miliony. Je tak evidentní, že si spousta zákazníků oživila svůj stávající iPhone a tím odsunula  nákup novějšího modelu.

Obvyklá cena výměny činí 79 dolarů (asi 1 800 korun bez DPH), v loňském roce však stála pouze 29 dolarů (asi 670 korun bez DPH). Apple dočasně snížil cenu, aby omluvil dřívější chování systému iOS, kdy u zařízení se starší baterií mohlo dojít bez jakéhokoliv předchozího upozornění ke snížení výkonu.

Apple bude zpomalovat i loňské iPhony, pokud jim zestárne akumulátor

Ceny výměny baterií se po Novém roce vrátily na původní cenu, takže se dá předpokládat významné snížení zájmu o tuto službu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ještě že mě se to netýká, koupím mobil za bůra a za těch třicet klacků mám na šest let po roce vždy aktuální, na rok dostatečně výkonný mobil a ten starý ještě za dvojku střelim, to by člověk nevěřil, co Čech všechno koupí :)

  2. Lukáš Dvořák

    Celá ta habaďůra kolem výměny baterií je jen neuvěřitelný podvod na zákazníky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).