K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Chcete levnější výměnu baterie ve svém iPhone? Měli byste si pospíšit

Chcete levnější výměnu baterie ve svém iPhone? Měli byste si pospíšit

Na konci loňského roku se rozhořela kauza o záměrném zpomalování starších iPhonů. Apple po kritice přiznal, že tak činí u telefonů se zastaralou baterií, aby zabránil nechtěným samovolným restartům. Tato kauza pak přinesla transparentnější správu baterie do iOS (od verze 11.3), a také levnější záruční a pozáruční výměnu akumulátorů u dotčených modelů.

Apple se omlouvá za zpomalování iPhonů. V příštím roce zlevní výměnu baterií

Levnější výměna baterie letos končí

Zatímco běžná výměna akumulátoru u Apple stojí 79 dolarů (asi 1 800 korun bez DPH), u iPhonů SE, 6, 7 a 8 (včetně verzí Plus) je cena snížena na 29 dolarů (asi 670 korun bez DPH). Tato akce však platí pouze do konce letošního roku. Pokud tedy chcete navrátit svému iPhonu rychlost a výdrž za sníženou cenu, máte na to poslední měsíc; poté zřejmě cena výměny vyskočí na původní částku. O výměnu je možné zažádat u jakéhokoliv autorizovaného prodejce.

Apple původně tvrdil, že zpomalování týká pouze starších modelů, od iOS 12.1 však může uplatnit zpomalování i iPhone 8, 8 Plus a X. Uživatel má však na výběr, zda k němu přistoupí nebo bude riskovat náhodné restarty zařízení. Výměny baterie za zvýhodněné ceny se ale zřejmě u novějších iPhonů nedočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jarda (neregistrovaný)

  Chtít původně za baterku takový prachy?! Tady už se někdo posral, ne?

  • Skylark (neregistrovaný)

   Co je na té ceně špatného? Je to naprosto standartní cena snad v jakémkoliv autorizovaném servise, co znám. Pokud seš chudej, že se ti to zdá moc, tak to nemusíš ventilovat..

  • schullen plandau (neregistrovaný)

   apple je jako Agrofert, ovce mu to basti a kupuji , mimochodem jde koupit za cca 15 dolaru kit, kde je jeste vetsi a lepsi baterie, neoriginal a i sroubovacky a dalsi veci na vymenu (na doma) na ebay a spol

   • Skylark (neregistrovaný)

    To je hustý.. A víš, že servis taky platí za nákup materiálu? A za zaměstnance, který to vymění? A za energie, které při tom spotřeboval? A že odvádí daně? Začít používat palici je asi moc těžké. Ještě bych se zkusil poohlédnout, za kolik mění konkurence, pak bych prskal.

 2. Jarmila Vlhká (neregistrovaný)

  Jeste ze na svemLG G6 za 7 tisíc nemusím žádnou baterii řešit. Vše šlape jako hodinky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *