Domů » Bleskovky » Chcete levnější výměnu baterie ve svém iPhone? Měli byste si pospíšit

Chcete levnější výměnu baterie ve svém iPhone? Měli byste si pospíšit

Na konci loňského roku se rozhořela kauza o záměrném zpomalování starších iPhonů. Apple po kritice přiznal, že tak činí u telefonů se zastaralou baterií, aby zabránil nechtěným samovolným restartům. Tato kauza pak přinesla transparentnější správu baterie do iOS (od verze 11.3), a také levnější záruční a pozáruční výměnu akumulátorů u dotčených modelů.

Apple se omlouvá za zpomalování iPhonů. V příštím roce zlevní výměnu baterií

Levnější výměna baterie letos končí

Zatímco běžná výměna akumulátoru u Apple stojí 79 dolarů (asi 1 800 korun bez DPH), u iPhonů SE, 6, 7 a 8 (včetně verzí Plus) je cena snížena na 29 dolarů (asi 670 korun bez DPH). Tato akce však platí pouze do konce letošního roku. Pokud tedy chcete navrátit svému iPhonu rychlost a výdrž za sníženou cenu, máte na to poslední měsíc; poté zřejmě cena výměny vyskočí na původní částku. O výměnu je možné zažádat u jakéhokoliv autorizovaného prodejce.

Apple původně tvrdil, že zpomalování týká pouze starších modelů, od iOS 12.1 však může uplatnit zpomalování i iPhone 8, 8 Plus a X. Uživatel má však na výběr, zda k němu přistoupí nebo bude riskovat náhodné restarty zařízení. Výměny baterie za zvýhodněné ceny se ale zřejmě u novějších iPhonů nedočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Chtít původně za baterku takový prachy?! Tady už se někdo posral, ne?

  • Co je na té ceně špatného? Je to naprosto standartní cena snad v jakémkoliv autorizovaném servise, co znám. Pokud seš chudej, že se ti to zdá moc, tak to nemusíš ventilovat..

  • schullen plandau

   apple je jako Agrofert, ovce mu to basti a kupuji , mimochodem jde koupit za cca 15 dolaru kit, kde je jeste vetsi a lepsi baterie, neoriginal a i sroubovacky a dalsi veci na vymenu (na doma) na ebay a spol

  • To je hustý.. A víš, že servis taky platí za nákup materiálu? A za zaměstnance, který to vymění? A za energie, které při tom spotřeboval? A že odvádí daně? Začít používat palici je asi moc těžké. Ještě bych se zkusil poohlédnout, za kolik mění konkurence, pak bych prskal.

 2. Jarmila Vlhká

  Jeste ze na svemLG G6 za 7 tisíc nemusím žádnou baterii řešit. Vše šlape jako hodinky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).