Cena:

Apple bude zpomalovat i loňské iPhony, pokud jim zestárne akumulátor

V loňském roce bylo zjištěno, že Apple záměrně zpomaluje starší iPhony, což vzbudilo velkou vlnu nevole. Gigant z Cupertina tyto prakticky nakonec přiznal s tím, že tak činí pouze u těch zařízení, u kterých je akumulátor vlivem používání natolik zdegradován, že by v případě plného výkonu docházelo k restartům zařízení.Nepřehlédněte

Apple přiznává, že záměrně zpomaluje iPhony se starší baterií

Apple nakonec situaci řešil na několika frontách – rozběhl výměnu akumulátorů v iPhonech za nižší ceny, a do nastavení iOS přidal položky, které proces zpomalování činí více transparentním. I přesto za tento čin dostal několik pokut, naposledy v Itálii.

Zpomalování se mělo týkat pouze iPhonu 7, 7 Plus a starších modelů, v tomto týdnu ale Apple tiše aktualizoval svoji stránku podpory a přidal další modely – iPhone 8, 8 Plus a X. Změnu má přinášet nejnovější verze systému iOS 12.1, která byla vydána v tomto týdnu. Dá se předpokládat, že v budoucnu bude zpomalování uplatňováno i u letošních iPhonů.

Na SMARTmanii jsme kromě letošních jablečných telefonů (recenze iPhone Xs, recenze iPhone Xr) otestovali také nejnovější generaci chytrých hodinek Apple Watch Series 4, jejichž podrobnou recenzi včetně videopohledu naleznete zde.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.