Domů » Bleskovky » Žádný výřez, ale díra v displeji. Samsung Galaxy A8s má přinést dosud nevídaný prvek

Žádný výřez, ale díra v displeji. Samsung Galaxy A8s má přinést dosud nevídaný prvek

Samsung včera konal v Číně tiskovou konferenci, na které oznámil příchod smartphonů Galaxy A6s a A9s na čínský trh. Na konci prezentace ještě poodhalil smartphone Galaxy A8s, který by měl dorazit v příštím roce. Detaily si nechal Samsung pro sebe, jeho zástupci pouze sdělili, že telefon bude vybaven technologií, která se ve světě smartphonů objeví vůbec poprvé.

Místo výřezu díra

Z obrázku v prezentaci není možné vyčíst prakticky nic, snad jen, že se bude jednat o další smartphone z bezrámečkovým designem. Spolehlivý informátor IceUniverse vzápětí přispěchal s informací, že onou dosud nepoužitou technologií má být malá díra v displeji situovaná do jednoho z rohů, popř. do středu, do níž bude vsazena čočka čelní kamerky. Ostatní senzory a sluchátkový reproduktor se mají vejít do tenkých rámečků nad a pod displejem, který bude mít poměr stran 19,5 : 9.

Podle jiného zdroje má Galaxy A8s dostat do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 710, tři fotoaparáty na zadní straně a akumulátor s kapacitou 3 000 mAh. Telefon by měl být údajně představen příští rok v lednu, pravděpodobně hned z kraje na veletrhu CES v Las Vegas.

Viceprezident mobilní divize Samsungu: čeká nás revoluce v designu smartphonů (rozhovor)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. A S10 přinese výřez neboj te se, uz se objevil další patent jak by mohl být. [odkaz] ??

  2. Kdyz nebude žádný rámeček nahoře ani dole tak bych to odpustil. Určitě bych byl ale pro mobil bez kamery úplně. Osobně ji vubec nepoužívám tak proc ji mám sakra mít. Ne každý je selfie maniak a osobně když se chci sám vyfotit tak se fotím hlavním fotoaparátem

    • Kamerka se nemusí používat jen pro selfie, ale je třeba dost dobrá pro konferenční hovory, když zrovna nejsi u počítače. Osobně ji také pro selfie téměř nevyužívám, ale pro konferenční hovory je to super, navíc když můžeš běhěm hovoru používat display, je to velká výhoda.

    • Přesně tak, selfie kamera je užitečná věc. Nevyužívám ji tak často, ale když už, tak třeba pro ty hovory, jako zrcátko apod. Fakt nechápu, komu tam ta kamera vadí :-).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).