TOPlist

Žádný výřez, ale díra v displeji. Samsung Galaxy A8s má přinést dosud nevídaný prvek

Samsung včera konal v Číně tiskovou konferenci, na které oznámil příchod smartphonů Galaxy A6s a A9s na čínský trh. Na konci prezentace ještě poodhalil smartphone Galaxy A8s, který by měl dorazit v příštím roce. Detaily si nechal Samsung pro sebe, jeho zástupci pouze sdělili, že telefon bude vybaven technologií, která se ve světě smartphonů objeví vůbec poprvé.

Místo výřezu díra

Z obrázku v prezentaci není možné vyčíst prakticky nic, snad jen, že se bude jednat o další smartphone z bezrámečkovým designem. Spolehlivý informátor IceUniverse vzápětí přispěchal s informací, že onou dosud nepoužitou technologií má být malá díra v displeji situovaná do jednoho z rohů, popř. do středu, do níž bude vsazena čočka čelní kamerky. Ostatní senzory a sluchátkový reproduktor se mají vejít do tenkých rámečků nad a pod displejem, který bude mít poměr stran 19,5 : 9.

Podle jiného zdroje má Galaxy A8s dostat do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 710, tři fotoaparáty na zadní straně a akumulátor s kapacitou 3 000 mAh. Telefon by měl být údajně představen příští rok v lednu, pravděpodobně hned z kraje na veletrhu CES v Las Vegas.Nepřehlédněte

Viceprezident mobilní divize Samsungu: čeká nás revoluce v designu smartphonů (rozhovor)

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku