Domů » Bleskovky » Z telefonů Xiaomi konečně zmizí otravné reklamy. Výrobce už pracuje na řešení

Z telefonů Xiaomi konečně zmizí otravné reklamy. Výrobce už pracuje na řešení

V souvislosti s uživatelským prostředním MIUI od Xiaomi se v posledních měsících intenzivně řešila přítomnost reklam. Úmysl čínského výrobce zpeněžit uživatelské prostředí se mezi uživateli pochopitelně nesetkal s pochopením. Jejich četné stížnosti se podle všeho vyplatily. Společnost totiž přehodnocuje svou strategii. Nutno dodat, že Evropy se tento problém netýkal, zde prostředí MIUI totiž žádné reklamy neobsahovalo. Problém se týká především zemí jako je Indie a Čína.

Xiaomi Mi A3 07
Xiaomi Mi A3

Xiaomi v současné době testuje funkci, která by uživatelům umožnila na „postižených“ trzích reklamy v systému deaktivovat. Přepínač by jednoduchým kliknutím vypnul všechny reklamy v systémových aplikacích jako kalendář, správce stahování či instalátor systému. Jedná se o vítaný krok, byť zatím není jasné, kdy se funkce dočká svého vydání. Testování navíc probíhá v čínské verzi MIUI, na globální variantu by tak mohlo dojít se zpožděním.

Nepřehlédněte – Xiaomi Mi Band 5 v přípravě

Bez ohledu na reklamy v uživatelském prostředí se společnosti Xiaomi na trhu s chytrými telefony daří. Výrobce například nedávno oslavil důležitý milník v Indii, kde se mu podařilo prodat už 100 milionů smartphonů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
netex
Uživatel
netex

Kdo by si dobrovolně nechal v systému reklamy.

Martin123
Uživatel
Martin123

Žádné nemám co mám dělat 😂😂

Mi 9.

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r

Prepnout region na Indii…=)

já
Anonym

Jj, to asi dělá každý uživatel smartphonů jako první, přepne si region na Indii nebo Činu :D

Manooo
Anonym
Manooo

Tiež tu čítam vkuse o nejakých reklamách ale sám neviem pre koho sú tieto články určené. Vo svojom okolí mám niekoľko vlastníkov Xiaomi telefónov a ani jeden z nich nemá v nich reklamy, vrátane mňa.

Mark
Anonym
Mark

Tato informace je pro Evropu naprosto zbytečná. Zde reklamy nejsou. Ale chápu, že když není o čem psát, tak je každé téma dobré

Kulhavec
Anonym
Kulhavec

Ale jsou. Nedávno jsem si hrál s Redmi Note 7 a když jsem projížděl nastavení tak na mě několikrát vykoukla reklama…

Martin123
Uživatel
Martin123

Nejsou a nelži mám mi 9 a nejsou tam, to je rukama ne mobilem.

Rezek
Anonym
Rezek

Reklamy jsou i u českých zařízení, takže článek je tu správně. Je to humáč a koupit si tenhle střep může koupit je totální tupínos.

Martin123
Uživatel
Martin123

Tupinos jsi akorát ty a banda volů co věří lžím mám Mi 9 a žádné reklamy to se týká jen jiných regionů např indie, Indonésie atd.

BackPa
Uživatel
BackPa

Mám Global verze Mi9 a Note 7 a v obou mám reklamy.

Tak
Anonym
Tak

Vypněte si funkci doporučení a máte klid. Návod bez problémů najdete na netu.

Rezek
Anonym
Rezek

A co tu chytraku do krve tvrdilo, ze tam zadne reklamy nemaji. :D

Milan
Anonym
Milan

Prosím pana End ať už se nevyjadřuje. I já měl v Xiaomi reklamy, šlo o telefon koupený v Česku. Reklamy však jde v konkrétní aplikaci vypnout.
To, že Ende nemáš reklamy je možné, asi to není u všech telefonů.

Martin123
Uživatel
Martin123

Jasně a proto můj Redmi 5 plus nemá reklamy a Redmi 5 co má mamka také ne, že vás to baví tu lhát jak malé děti, to je rukama ne mobilem.

P4c1k
Uživatel
P4c1k

Nech toho prosím, jen kazíš jméno rozumným uživatelům Xiaomi… Fanatici jako ty, by opravdu měli zakázáno cokoliv kamkoliv psát. Sám jsem měl v Redmi Note 5 reklamy, stejně tak přítelkyně v Redmi 6. Bylo nutné v aplikacích kterých se to týkalo vypnout „Dostávat doporučení“, pak problém zmitel…Oba používám vždy aktuální Global ROM.