Domů » Bleskovky » Xiaomi chce využít 108Mpx fotoaparát na maximum. Plánuje ho nasadit do čtyř zařízení

Xiaomi chce využít 108Mpx fotoaparát na maximum. Plánuje ho nasadit do čtyř zařízení

Minulý měsíc představil Samsung první mobilní fotosenzor s rozlišením 108 megapixelů, přičemž jako první jej použije Xiaomi, které se na vývoji podílelo. Podle zjištění redaktorů serveru XDA-Developers se čínský výrobce rozhodně nebude bát tento čip patřičně využít.

Zdrojové kódy aplikace Mi Gallery, která je součástí prostředí MIUI, připravuje Xiaomi celkem 4 zařízení se 108Mpx fotoaparátem, nést mají kódová označení „tucana“, „draco“, „umi“ a „cmi“. Jedním z těchto zařízení by měl být smartphone Xiaomi Mi Mix 4, byť podle lidí z XDA fóra tomu tak být nemusí; o dalších zařízeních však zatím nemáme žádné informace. Aplikace Mi Gallery bude schopná takto velké snímky přímo čist, bude však patrně zapotřebí výkonný čipset.

Kromě Samsungu chystá 108Mpx fotoaparát i společnost Sony, termín uvedení ale prozatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).