Domů » Bleskovky » Samsung odhalil 108Mpx fotoaparát, na kterém spolupracoval s Xiaomi. Nabídne 6K video

Samsung odhalil 108Mpx fotoaparát, na kterém spolupracoval s Xiaomi. Nabídne 6K video

Společnost Xiaomi minulý týden uvedla, že jako první uvede na trh smartphone s 108Mpx fotoaparátem, který bude využívat nový senzor od Samsungu. Jihokorejský výrobce nyní tento senzor s názvem „ISOCELL Bright HMX“ oficiálně představil a zveřejnil první detaily. Velkou zajímavostí je také to, že se na vývoji nového fotočipuod Samsungu čínské Xiaomi přímo podílelo.

samsung 108mpx sensor visual
Samsung odhalil obří 108Mpx senzor. Na jeho vývoji spolupracoval s Xiaomi.

Senzor kromě parametrů zaujme také velikostí, která činí 1/1,3 palce, což je o poznání více než u současného 48MP ISOCELL Bright GM1. Díky tomu si novinka zachová stále stejnou rozteč, tedy 0,8 mikrometrů na pixel. Samsung v tiskové zprávě uvádí, že více než sto milionů pixelů zaručí skvělé fotografie i v extrémně špatných světelných podmínkách.

Znatelně živější fotografie

Součástí senzoru je také mechanismus Smart-ISO, který vybírá úroveň zesílení na základě osvětlení a přepíná na nízkou hodnotu ISO, čímž dochází ke zlepšení saturace pixelů a tvorbě znatelně živějších fotografií. Nejsme si jistí, v čem se tato technologie liší od současných řešení. Na skutečné výsledky si tak budeme muset počkat do doby, kdy se senzor dostane do prvních telefonů.

Prvenství získá Xiaomi

Nový senzor dále podporuje bezztrátové nahrávání videa v rozlišení až 6K (6016 x 3384 pixelů) ve třiceti snímcích za vteřinu. Masová produkce by měla odstartovat na konci srpna. Prvním telefonem se 108Mpx senzor by měl být model Xiaomi Mi Mix 4, který se podle předpokladů začne prodávat v průběhu října.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments