Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 4 míří za světovým prvenstvím! Dostane 108Mpx fotoaparát

Xiaomi Mi Mix 4 míří za světovým prvenstvím! Dostane 108Mpx fotoaparát

načka Redmi láká na sociálních sítích na první smartphone s 64Mpx fotoaparátem, ovšem její mateřská firma Xiaomi má však v plánu jít ještě dál. Ještě letos bychom se od ní měli dočkat fotomobilu s rozlišením 108 megapixelů.

Tip: přečtěte si naši recenzi Xiaomi Mi 9T

Mi Mix 4 dostane 108Mpx fotoaparát od Samsungu

V honbě za co nejvyšším číslem ji pomůže Samsung, který pro Xiaomi exkluzivně vyrobí speciální 108Mpx fotočip (fyzické rozlišení čipu 12 032 × 9 024 pixelů). Díky v současnosti hojně využívané technologii spojování informací ze sousedních pixelů by mohl chystaný telefon produkovat výsledné 27Mpx fotografie. Xiaomi bude mít vzhledem k exkluzivitě zajištěné prvenství, minimálně pro několik příštích měsíců.

xiaomi

Nepřehlédněte – Samsung Galaxy Note 10: skvělý v každém směru (první dojmy)

Podle informátora Ice Universe bude oním připravovaným fotomobilem Xiaomi Mi Mix 4. To koresponduje s dřívějšími vyjádřeními zástupců Xiaomi, kteří počátkem července přiznali, že Mi Mix 4 dostane lepší senzor, než je nedávno představený 64Mpx senzor Samsung ISOCELL Bright GW1. Kdy bude Mi Mix 4 představen, zatím nevíme; patrně ale až poté, co se na trh dostanou první smartphony s 64Mpx kamerou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Někde zde byl článek,kde jistý expert vysvětloval,že pro mobily je dostatečná hranice 40 Mpx.takže na výsledky tohoto čipu budu opravdu zvědav,pokud se ho dočkáme v recenzi.Stejně také záleží na jiných parametrech než kolik je pixelů-do jisté míry.

 2. Hezké to zas bude stát 25k :D

 3. Stát to bude deset litrů, a kolenovrti v hospodě se zas budou chvástat, jaký neudělali kauf, a jak jejich 108 megapixelů drtí veškerou konkurenci za polovinu ceny..

   • Ne, opravdu nedrtí.

   • Tady jde o to, z jakého pohledu se na to člověk podívá. Když se vezme v úvahu poměr cena/výkon, který zajímá největší procento lidí, je to naprosto bez diskuze a například kvalita foťáků v aktuálních modelech Xiaomi je na velice solidní úrovni, srovnatelná s ostatními. Na to, že ještě před pár lety fotky nestály za moc je to slušný pokrok, obzvlášť, když si stále udrželi rozumné ceny a umí protlačit technologie z telefonů za desítky tisíc i do zařízení za pár. Ne každý pak má potřebu jít s davem a kupovat pouze předražené značkové věci jen proto, aby ho nějaký nýmand urážel na základě spotřební elektroniky, kterou si kupuje.

  • Je přešel z „rádoby“ značkových mobilu (Samsung, Huawei, Sony) ke Xiaomi a mohu potvrdit že drti a to doslova. S telefonem jsem maximálně spokojen, jak z kvalitou fotografii, nadstavbou MIUI tak s podporou což se zejména u Huawei říct nedalo, jedna aktualizace Androidu a nazdar, podpora ukončena. Zamiloval jsem si zejména nadstavbu MIUI, hodně podobna IOS, Cloud a vše kolem, perfektní, zvětšení cloudu za hubičku po zakoupení nového modelu se stačí přihlásit ke Xiaomi učtu a vše mám rázem v novém zařízení, zádne zbytečne přenášení, posílani, kopirovaní z mobilu na mobil a pod. Tu značku jsem si zamiloval natolik že už máme doma nespočet věci od chytrých žárovek, davkovače mydla, vahy přes roboticky vysávač, mobily až po ultrabook…. kvalita, vykon vs. cena je bezkonkurenční!

 4. Před cca měsícem jsem kupoval Xiomi MI 9T (displej 100% čistý, bez výřezu, průstřelu, kapky atd. > krasavec) , přešel jsem po 10 letech od iPhonu. Mohu potvrdit, že kvalita je top. zpracování mobilu, nadstavba MIUI, rychlost telefonu, kvalita 48 mpxi fotek a 4K/FHD videí. Koupil jsem k němu xiomi hd pro hliníkové špunty do uší za pouhých 6 stovek, mají dvojitou cívku (pro basy a střed/výšky) na špunty pecka kvalita zvuku, spadla mi čelist!

  Musel bych tu popsat x vět, abych vše vychválil ale na to dělo co to má v sobě (8x cpu a 6gb ram) je to perfektně odladěné vč spotřeby baterky. Hodně mě Xiomi překvapil. Pro mě obrovské překvapení , které předčilo moje očekávání, když jsem přecházel. Jen přepsání tel čísel růčo byla ohavnost :D

 5. PS: viz můj koment výše .. takže po mé zkušenosti nepochybuji, že tenhle model bude dobře promyšlený tah a určitě plně funkční, žádný marketing alá lep na zákazníky. Za hodně rozumné peníze top kvalita. viz moje zkušenost s mi 9T. Mějte hezký den lidi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).