Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 4 míří za světovým prvenstvím! Dostane 108Mpx fotoaparát

Xiaomi Mi Mix 4 míří za světovým prvenstvím! Dostane 108Mpx fotoaparát

načka Redmi láká na sociálních sítích na první smartphone s 64Mpx fotoaparátem, ovšem její mateřská firma Xiaomi má však v plánu jít ještě dál. Ještě letos bychom se od ní měli dočkat fotomobilu s rozlišením 108 megapixelů.

Tip: přečtěte si naši recenzi Xiaomi Mi 9T

Mi Mix 4 dostane 108Mpx fotoaparát od Samsungu

V honbě za co nejvyšším číslem ji pomůže Samsung, který pro Xiaomi exkluzivně vyrobí speciální 108Mpx fotočip (fyzické rozlišení čipu 12 032 × 9 024 pixelů). Díky v současnosti hojně využívané technologii spojování informací ze sousedních pixelů by mohl chystaný telefon produkovat výsledné 27Mpx fotografie. Xiaomi bude mít vzhledem k exkluzivitě zajištěné prvenství, minimálně pro několik příštích měsíců.

xiaomi

Nepřehlédněte – Samsung Galaxy Note 10: skvělý v každém směru (první dojmy)

Podle informátora Ice Universe bude oním připravovaným fotomobilem Xiaomi Mi Mix 4. To koresponduje s dřívějšími vyjádřeními zástupců Xiaomi, kteří počátkem července přiznali, že Mi Mix 4 dostane lepší senzor, než je nedávno představený 64Mpx senzor Samsung ISOCELL Bright GW1. Kdy bude Mi Mix 4 představen, zatím nevíme; patrně ale až poté, co se na trh dostanou první smartphony s 64Mpx kamerou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Někde zde byl článek,kde jistý expert vysvětloval,že pro mobily je dostatečná hranice 40 Mpx.takže na výsledky tohoto čipu budu opravdu zvědav,pokud se ho dočkáme v recenzi.Stejně také záleží na jiných parametrech než kolik je pixelů-do jisté míry.

Slezy596
Uživatel
Slezy596

Hezké to zas bude stát 25k :D

Skylark
Uživatel
Skylark

Stát to bude deset litrů, a kolenovrti v hospodě se zas budou chvástat, jaký neudělali kauf, a jak jejich 108 megapixelů drtí veškerou konkurenci za polovinu ceny..

Noxi
Anonym
Noxi

A drtí…

Skylark
Uživatel
Skylark

Ne, opravdu nedrtí.

Noxi
Anonym
Noxi

Tady jde o to, z jakého pohledu se na to člověk podívá. Když se vezme v úvahu poměr cena/výkon, který zajímá největší procento lidí, je to naprosto bez diskuze a například kvalita foťáků v aktuálních modelech Xiaomi je na velice solidní úrovni, srovnatelná s ostatními. Na to, že ještě před pár lety fotky nestály za moc je to slušný pokrok, obzvlášť, když si stále udrželi rozumné ceny a umí protlačit technologie z telefonů za desítky tisíc i do zařízení za pár. Ne každý pak má potřebu jít s davem a kupovat pouze předražené značkové věci jen proto, aby ho nějaký… Číst vice »

Petr
Anonym
Petr

Je přešel z „rádoby“ značkových mobilu (Samsung, Huawei, Sony) ke Xiaomi a mohu potvrdit že drti a to doslova. S telefonem jsem maximálně spokojen, jak z kvalitou fotografii, nadstavbou MIUI tak s podporou což se zejména u Huawei říct nedalo, jedna aktualizace Androidu a nazdar, podpora ukončena. Zamiloval jsem si zejména nadstavbu MIUI, hodně podobna IOS, Cloud a vše kolem, perfektní, zvětšení cloudu za hubičku po zakoupení nového modelu se stačí přihlásit ke Xiaomi učtu a vše mám rázem v novém zařízení, zádne zbytečne přenášení, posílani, kopirovaní z mobilu na mobil a pod. Tu značku jsem si zamiloval natolik že… Číst vice »