TOPlist

Xiaomi Mi Mix 4 míří za světovým prvenstvím! Dostane 108Mpx fotoaparát

xiaomi

načka Redmi láká na sociálních sítích na první smartphone s 64Mpx fotoaparátem, ovšem její mateřská firma Xiaomi má však v plánu jít ještě dál. Ještě letos bychom se od ní měli dočkat fotomobilu s rozlišením 108 megapixelů.

Tip: přečtěte si naši recenzi Xiaomi Mi 9T

Mi Mix 4 dostane 108Mpx fotoaparát od Samsungu

V honbě za co nejvyšším číslem ji pomůže Samsung, který pro Xiaomi exkluzivně vyrobí speciální 108Mpx fotočip (fyzické rozlišení čipu 12 032 × 9 024 pixelů). Díky v současnosti hojně využívané technologii spojování informací ze sousedních pixelů by mohl chystaný telefon produkovat výsledné 27Mpx fotografie. Xiaomi bude mít vzhledem k exkluzivitě zajištěné prvenství, minimálně pro několik příštích měsíců.

Nepřehlédněte – Samsung Galaxy Note 10: skvělý v každém směru (první dojmy)

Podle informátora Ice Universe bude oním připravovaným fotomobilem Xiaomi Mi Mix 4. To koresponduje s dřívějšími vyjádřeními zástupců Xiaomi, kteří počátkem července přiznali, že Mi Mix 4 dostane lepší senzor, než je nedávno představený 64Mpx senzor Samsung ISOCELL Bright GW1. Kdy bude Mi Mix 4 představen, zatím nevíme; patrně ale až poté, co se na trh dostanou první smartphony s 64Mpx kamerou.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku