TOPlist

Produktový ředitel Xiaomi: Mi Mix 4 nabídne špičkový fotoaparát se 64 Mpx

Nadcházející vlajková loď Xiaomi Mi Mix 4 dostane fotoaparát, který bude mít lepší senzor, než jakým je 64Mpx ISOCELL Bright GW1 z produkce konkurenčního Samsungu. S informací přišel produktový ředitel čínského výrobce Wang Teng. Na oznámení 64Mpx senzoru od Sony stále čekáme, takže v současné době nemáme žádné další přímé alternativy k porovnání.

Slovo „lepší“ je však v kontextu fotografických senzorů poněkud vágní. Může totiž znamenat hned několik různých věcí – například větší velikost či vylepšenou světelnou citlivost, ne vždy se nutně musí jednat o rozlišení. Některé konkurenční společnosti (například Realme) již v minulosti potvrdili, že pracují na smartphonu se senzorem od Samsungu.

Dále u Xiaomi: modely A3 vyjdou z nové řady CC

Xiaomi Mi Mix 4 není jediným neoznámeným telefonem čínského výrobce, kolem nějž se něco děje. Regulační komise FCC nedávno udělila certifikaci neznámému Android One telefonu se 48Mpx fotoaparátem. Podle dostupných informací by se mělo jednat o model Mi A3, což koresponduje s nedávnými zprávami, že řada A3 bude stavět na nově představených telefonech Mi CC9 a Mi CC9e (v tomto případě tedy Mi A3, respektive A3 Lite).

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku