Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá smartphone s 64Mpx fotoaparátem. Na trh má přijít letos

Xiaomi chystá smartphone s 64Mpx fotoaparátem. Na trh má přijít letos

Společnost Samsung nedávno vydala 64Mpx fotografický senzor, který by se měl v prvních telefonech začít objevovat ve druhé polovině letošního roku. Prvním zařízením se 64Mpx fotoaparátem by se měl stát telefon z modelové řady Galaxy A, na svém zástupci však podle nejnovějších informací pracuje také čínský výrobce Xiaomi pod značkou Redmi. Nasvědčují tomu data nalezená v MIUI aplikaci fotoaparátu.

64Mpx senzor xiaomi

Objev učinil člen fóra XDA-Developer vystupující pod přezdívkou kackskrz. V textových řetězcích nejnovější vývojářské MIUI ROM se mu podařilo najít výrazy „64MP“, „Ultra-Pixel“ či „64MP DUAL CAMERA“. Poslední zmínka nasvědčuje tomu, že bychom se mohli dočkat telefonu se dvěma zadními fotoaparáty.

Redmi 64MP sensor strings

Kvalitnější fotky ve špatných světelných podmínkách

64Mpx senzor, který se oficiálně jmenuje 64MP ISOCELL Bright GW1, mimo jiné operuje s technologií zvanou pixel binning, což v praxi znamená, že daný fotoaparát pracuje nejen v nativním rozlišení, ale zároveň umí načíst signál z více fotodiod, z nichž následně vytvoří jeden pixel (výsledkem je nižší rozlišení pořízeného snímku, zároveň však také značná redukce šumu).

To znamená, že snímky pořízené 64Mpx kamerou mají ve skutečnosti rozlišení 16 Mpx. Díky technologii pixel binningu by mělo dojít k navýšení kvality fotografií pořízených ve špatných světelných podmínkách. Telefon bude pochopitelně schopný využít plný potenciál 64Mpx snímače, ať už v dobrých světelných podmínkách či v závislosti na konkrétním nastavení v aplikaci fotoaparátu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments