K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Odvážný plán: Xiaomi chce do tří let ovládnout čínský trh

Odvážný plán: Xiaomi chce do tří let ovládnout čínský trh

Společnost Xiaomi průběžně upravuje svůj obchodní model. K původnímu online obchodu se přidaly kamenné prodejny a důležité příjmy představuje také divize produktů chytré domácnosti. Čínský výrobce si stanovuje stále ambicióznější cíle, což se v květnu odrazilo na organizační restrukturalizaci uvnitř společnosti. Lei Jun, předseda představenstva a generální ředitel skupiny převzal plnou zodpovědnost za obchodní strategii v domovské Číně.

Odvážný plán: Xiaomi chce do tří let ovládnout čínský trh
Odvážný plán: Xiaomi chce do tří let ovládnout čínský trh

Xiaomi chce být do tří let jedničkou v Číně

Zhruba měsíc po této události uspořádalo vedení skupiny Xiaomi setkání za zavřenými dveřmi, na kterém měl právě Lei Jun navrhnout interní slogan „Xiaomi Iron Army, three years of victory!“ (volně přeloženo jako „Železná armáda Xiaomi, tři roky vítězství!“). V proslovu, který šéf Xiaomi během meetingu přednesl, vytyčil tříletý cíl na ovládnutí čínského trhu s mobilními telefony. Čínský výrobce mimo jiné touží získat většinový tržní podíl v oblasti 5G technologií.

V lednu letošního roku vydala společnost strategický plán, který se zaměřuje na dva hlavní pilíře – chytré telefony a umělou inteligenci za účelem vytvoření chytrého ekosystému, v němž budou propojená všechna zařízení. Vedoucí pozice na čínském trhu rozhodně není zaručena, v současné době se totiž na první příčce vyhřívá konkurenční Huawei, které se bez boje rozhodně nevzdá.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

20 komentářů

 1. Sajomy (neregistrovaný)

  Spolieha na to že Huawei sa položí.

 2. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  A nakonec proč ne?Xiaomi není namočen v žádné aféře a telefony nabízí v dobré,ne-li ve špičkové výbavě a za solidní ceny.

  • Však ani Huawei. Je to kampaň.

  • tomas (neregistrovaný)

   Studnicka.. V akej afére je zapojeny Huawei?

   • zkill (neregistrovaný)

    Třeba špehování pomocí síťové infrastruktury v budově Africké unie, podplácení, porušování autorských práv…
    Ne že by jiné firmy na tom zase byly lépe (viz. podplácení ze strany Samsungu) ale ptal si se čistě na Huawei

   • Tak Samsung co se týká podplacemi, některé členy představenstva snad vzali do vazby nebo už sedí ne?

   • Cert (neregistrovaný)

    Co ma proboha Huawei spolecneho s budovou africke unie? Dyt Cina celej ten barak (zdarma) postavila a dodala a nakonfigurovala veskere IT zarizeni. Kdyz ma nekdo fyzicky pristup k serverum, routerum atd., je uplne fuk kdo kterej kus hardwaru vyrobil…

   • Protoze prave diky tem IT zarizenim (vyrobene Huaweiem) se do toho ta Cina dostala. Fakt to jedno neni lol
    Jeste se mi libi to „zdarma“ hahahaha

   • Cert (neregistrovaný)

    Tak ted si me uklidnil. Ja se uz bal, ze Cinan hackuje vsechno mozny, ale on si neporadi ani s tim co ma v ruce, pokud to nema napis Huawei. Hned se mi bude lip spat :))

 3. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Tomas-nikoho jsem neobvinil,pouze jsem napsal,že je namočen,nebo snad nesleduješ politické dění či obecné zprávy o opatření vůči firmě Huawei ze strany Google či dodavatele čipů apod?Netvrdím,že je to obchodní válka,je to obchodní válka,bud tak laskav a neptej se tak blbě!!!!

 4. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Zdravím Tedy,no pozavírali,ona ta špína nakonec vypluje u každého,ale to je jen obecný pohled-obchodní válka mezi USA a Cínou je,to nemá smysl dál komentovat.Jinak Xperii 1 mám-naprostá spokojenost!!!

 5. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Taky užívám-je to pohodička!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *