Domů » Bleskovky » Xiaomi se experimentů nebojí. Chystá kartáček s dotykovým displejem

Xiaomi se experimentů nebojí. Chystá kartáček s dotykovým displejem

Zubní kartáček jen málokdo z nás považuje za něco, co by mělo být chytré. Výrobci zubních kartáčků si nicméně myslí opak a neustále se předhání, čí kartáček je chytřejší. Tím nejchytřejším bude pravděpodobně Oclean X, který má být oficiálně představen už tento týden. Společnost Oclean je partnerskou společností Xiaomi, takže o zákazníky jistě nebude mít nouzi. A neunikne jí ani světové prvenství.

Aktualizováno 5. červnaznáme českou cenu a dostupnost tohoto kartáčku

oclean x post

Dotyková obrazovka, 32 úrovní intenzity a 40 000 otáček za minutu

Tím není rychlost vibrací či otáčecí hlavice, ale dotyková obrazovka. Proč bychom měli chtít na elektrickém kartáčku dotykovou obrazovku, není z uniklých informací prozatím jasné, nicméně víme, že Oclean X bude mít obrazovku podobnou Mi Bandu 3.

oclean x toothbrush kartacek

Z materiálu je nicméně jisté, že kartáček bude mít 40 000 otáček za minutu, 32 úrovní intenzity, které si budete moci upravovat během čištění nebo monitorování vynechaných míst pomocí doprovodné aplikace.

oclean x document

Cena není pro tuto chvíli jasná, nicméně se předpokládá, že bude nižší, než u konkurenčního kartáčku Philips HX9954/52, který si v Číně cení na 2 199 yüanů (cca 7 400 korun). Jestli se elektrický kartáček s dotykovým displejem dostane také mimo Čínu, není prozatím jasné.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. No k čemu dotykový displej to bych taky rád věděl ale už je té techniky fakt moc…co všechno bude AI ještě ovlivňovat?
  Děkuji vystačim si se Sonickym kartáčkem od Philipse a tohle přenechám nadšencum.

  • Asi tak. Radši zůstat u osvědčeného Philipse.

  • Já mám Soocas X3 a neměnil bych. Splňuje vše co jsem potřeboval a stál mě tenkrát o polovinu méně než Phillips.

 2. Možná je to zubní kartáček a nabíjecí stanice pro mi band 3 v jednom.

 3. Nedovedu si představit, jak ten kartáček ovládám mokrýma rukama nebo jak jej po oplachu vysušuji, abych jej mohl vypnout.

  • To také ale odolnost mít asi bude a hlavne na tohle se spíš siknou rezistivni displeje, že spotřební elektroniky tsme vymizely, ale vídám to v průmyslu viz stroj na dělení oceli Kaltenbach v distribučním centru spol. König anebo Pilous v Alfun
   Na El zubním kartáčku oceňuji jednoduchost, bezdrátové indukční nabíjení a jednoduchost používání.
   Nastavím režim, nebo mám ten nejčastější přednastaven, nanesu pastu, strčím do huby a jedu.
   Proč bych měl kartáček parovat s telefonem nebo patlat po pididispleji.
   Jedine co by dávalo smysl, by bylo kdyby nějaký výrobce představil kartáček který by měl v hlavici čidlo ir, ÚV, ultrazvuk nevím, a před nebo po čištění, by odhalil plomby které přestávají být pevné a počínající zubní kaz, to by bylo fajn

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).