Domů » Bleskovky » Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy S11. Máme rendery i první informace

Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy S11. Máme rendery i první informace

Samsung Galaxy S11 sice dorazí až příští rok, už nyní bychom však mohli docela bezpečně hádat, co od nadcházející vlajkové lodě očekávat. Nedávno se například v benchmarku objevil výkonný čipset, kterým pravděpodobně bude Snapdragon 865 od Qualcommu. Ten by jihokorejský výrobce pomohl v závislosti na daném trhu nasadit společně s vlastním Exynosem 9825. V obou případech bychom měli co dočinění s 7nm výrobní technologií.

Samsung Galaxy S11

Možná nás jihokorejský výrobce překvapí dokonce 5nm čipsetem s integrovaným 5G modemem. Do toho přidejme podporu DDR5 pamětí či výrazně vylepšený fotografický čip a najednou máme před sebou velmi schopné zařízení.

Samsung Galaxy S11: co čekat od designu?

Velká neznámá nicméně panuje v oblasti designu. Na jednu stranu si Samsung nemůže dovolit ponechat „okoukaný“ vzhled současné modelové řady S10. Na stranu druhou, konkurenční iPhony se stále drží výřezu v horní části obrazovky a k „all-screen“ řešení tak mají v porovnání s jihokorejským výrobcem rozhodně dál.

Samsung se tak pravděpodobně uchýlí k designové evoluci v mezích zákona a pokusí se přivést k dokonalosti současné řešení, tedy otvor v displeji. Tuto variantu potvrzuje také známý a důvěryhodný insider Ice universe, který na Twitteru zveřejnil první detaily o chystaném zařízení.

Krycí jméno Picasso

Kódové označení se podobně jako v případě Galaxy Note 10 nese v duchu jmen významných umělců, tentokráte podle španělského malíře Picassa. Co se týče přední strany telefonu, máme údajně očekávat menší otvor pro selfie kamerku než v případě zmíněného Note 10. Z pohledu softwaru by měl být Galaxy S11 postaven na Androidu Q, konkrétně One UI verze 2.x. Ice universe potvrzuje i spekulace ohledně značně vylepšeného fotoaparátu.

Prohlédněte si také jedny z prvních fanouškovských renderů, které má na svědomí digitální umělec s twitterovou přezdívkou Juno. A co si od nadcházející vlajkové lodě Samsungu slibujete vy? Dejte nám vědět v komentářích.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.