Domů » Bleskovky » Samsung láká na Exynos 9825, nový mozek pro Galaxy Note 10

Samsung láká na Exynos 9825, nový mozek pro Galaxy Note 10

Už za dva dny budou odhaleny nové vlajkové smartphony od Samsungu – modely Galaxy Note 10 a Note 10+. Oproti jarní řadě Galaxy S10 dojde ke spoustě úprav, jedna z nich se odehraje i na pozici čipsetu; Exynos 9820 nahradí novější Exynos 9825.

Korejský gigant vypustil na sociální sítě upoutávku na nový čipset, v nichž slibuje výkon nové generace. O Exynosu 9825 zatím žádné informace neunikly, patrně se však bude pouze jednat o upravený Exynos 9820 s navýšenými takty procesorových jader. Podle některých zdrojů by se naopak mohlo jednat o stejný čip, pouze vyrobený modernějším 7nm procesem oproti původnímu 8nm.

V USA stále se Snapdragonem

Schopnosti nového čipsetu si tradičně nebudou moci vychutnat američtí zájemci o Galaxy Note 10, neboť v USA bude tento telefon prodáván s čipsetem Qualcomm Snapdragon 855.

evleaks

Informátor @evleaks sice krátkou chvíli tvrdil, že i letos se zákazníci v USA dočkají verze s Exynosem, poté se však za tento omyl omluvil a uvedl jej na pravou míru.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dealler
Uživatel
Dealler

Žádný informace neunikly? Davno se ví, že Exynos 9285 je vyraběný novou 7nm EUV litografií. V single coru dokonce předčil SD855+.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Nepředčí, pouze v benchmarku … tradice.

Dealler
Uživatel
Dealler

A jak jinak to chceš posuzovat, když ne v benchmarku?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Z ne-benchmarku nebo jiného programu, kde nepodvádí 99% výrobců.
Chcete znát výkon nebo míru podvádění? Mě teda zajímá výkon.

Dealler
Uživatel
Dealler

To si takhle můžu říct úplně o všem, že tam podvádí. Radši se soustředím na fakta, která mi předloží.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Tak dejte vědět, až nějaká ta fakt bude mít k dispozici.

Martin123
Uživatel
Martin123

Tak vas asi zklamu ale Exynos 9825 nebude ale jen 9820 jako S10 série to same ani S855+ nebude u Note 10 ale S855.

[odkaz]

pocuvaj ma
Anonym
pocuvaj ma

asi ta sklamem ja, note 10 ma pripraveny pre nas trh na 100% Exynos 9825, som pri zdroji a pozajtra pochopis, ze si sa mylil ;) ( note 10 8gb ram 256gb bez microsd, note 10 plus 12gb ram, 256gb + microsd )

Dealler
Uživatel
Dealler

Sis špatně přelouskal jeden článek a hned všechno víš co :-D bude tam samozřejmě 9825. Starší SoC bude jen u 5G varianty.