Domů » Bleskovky » Neznámý procesor zbořil benchmark. Jde o chystaný Snapdragon 865?

Neznámý procesor zbořil benchmark. Jde o chystaný Snapdragon 865?

Qualcomm před nedávnem odhalil svůj aktuálně nejvýkonnější čipset pro smartphony, Snapdragon 855+. Jedná se o lehce přetaktovaný Snapdragon 855, který se nachází ve většině letošních vlajkových smartphonů s Androidem, z tohoto důvodu není posun ve výkonu zase tak markantní. Výraznější skok by mohl přijít letos ke konci roku, kdy se očekává odhalení Snapdragonu 865. A zřejmě to bude stát za to.

snapdragon

Pokrok v mezích zákona

Benchmark GeekBench zachytil zatím neznámý čipset označení Qualcomm Kona s osmijádrovým procesorem, který je postavený na architektuře arm64 a poskytuje obdivuhodný výkon – při zapojení všech jader čipset získal téměř 13 tisíc bodů, výkon jednoho jádra je pak ohodnocen skóre 4 149 bodů. Současný Snapdragon 855+ pro srovnání ve stejném testu získal hodnoty okolo 11 200 / 3 500 bodů.


snapdragon

Zařízení, na kterém byl výkon chystaného Snapdragonu otestován, běželo na Androidu Q a disponovalo 6 GB RAM; patrně se nejednalo o žádný smartphone, ale pouze o testovací platformu. Qualcomm obvykle své nové čipsety představuje ke konci roku, ještě předtím dorazí výkonné čipsety Apple A13 instalované do letošních iPhonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aleš
Anonym
Aleš

zbořit benchmark si teda představuju jinak. A12ka je na jedno jádro stále lepší a milticore je tady o chloupek lepší, každopádně ho A13 zadupe do země xD
i když nejsem fanda applu, tak tohle oni prostě umí

Luky
Anonym
Luky

Na jedno jádro má iPhone xs 4800 a to je pomalu rok starej ??

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Bořit benchmarky, koho to zajímá?
Apple procesory boří benchmarky léta a v praxi používání zařízení jsou pomalejší než konkurence.
To samé Exynos, který je očividně král Geekbenche, ale jinak je vždy výrazně horší než Snapdragon.
Benchmarky jsou pro děti.

JP23
Uživatel
JP23

Můžeš mi pls pomoct pochopit tuhle část: “v praxi používání zařízení jsou pomalejší než konkurence” – nějak mi to nedává smysl. Díky!

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Google funguje, každopádně fanboy může popírat výsledky a proto nechám hledání na vás a nebudu ztrácet čas.

lukass71
Uživatel
lukass71

Taky by me ta praxe zajimala:D

Menty
Uživatel
Menty

JP23, lukass71: Tak si aspoň chlapci vzpomeňte na nedávnou minulost, ani to nemusela být rivalita v rámci konkurence, ale byla dokonce ve vlastní stáji. Když Apple představil iPhone 8, tak jste si tu honili ocasy nad tím, jak impozantní výkon má oproti konkurenci a hlavně oproti loňským modelům…které však v praxi v rychlosti právě modely s A11 Bionic deklasovaly. Benchmarky nikoho nezajímají, praxe už několikrát ukázala, že jsou to jen čísla.

lukass71
Uživatel
lukass71

Znovu, jaka praxe?

Menty
Uživatel
Menty

lukass71: Čekal bych, že když diskutuješ zde, jsi dané problematiky znalý. Nejsi, tak tu očividně nemáš co dělat.

lukass71
Uživatel
lukass71

Takze nic, no nic se tu nezmenilo:)

shepii
Uživatel
shepii

lukass71: Pokud jde o tvojí inteligenci, tak určitě ne.

lukass71
Uživatel
lukass71

Taky nic k tematu, super, to jste tu borcii:D

Menty
Uživatel
Menty

lukass71: Sorry, ale co na tomhle chceš vysvětlovat? :D Pokud nevíš, někoho se zeptej, pokud kolem sebe nikoho takového nemáš, tak dej na vlastní zkušenosti. Tu očividně taky nemáš (protože očividně používáš iPhone 8+, tak máš asi těžko srovnání), tak se jen hloupě ptáš.

Ano, v době vydání byla rychlost osmiček s novým iOS podstatně horší než na starší sedmičce a 6S. A to nepočítám samotné katastrofální iOS 11.

lukass71
Uživatel
lukass71

Je super, ze ty tu „vlastni zkusenost z praxe“ mas jako uzivatel Androidu lol

Menty
Uživatel
Menty

lukass71: Já tu zkušenost mám no. To, že používám Android neznamená, že jsem jako ty – používáš iOS a ostatní jsi neviděl ani z rychlíku. :D A takových je tu víc.

shepii
Uživatel
shepii

Menty: Asi tak. Já toho měl od Applu víc, než tady místní fanatici dohromady. Proto vím, o čem mluvím.

lukass71
Uživatel
lukass71

Ja zapomnel, ze je tu kazdy vlastne odbornik a vsechno mel, vsechno vi. Srry :D

uni
Uživatel
uni

Menty: Ano, Apple měl několik měsíců nepovedenou verzi (pravděpodobně důsledek odstraňování 32bit kódu), což po 3-4 updatech napravil. Ale budeme to číst roky jako stav iOS a dokonce snad i HW, OMG, facepalm….