Domů » Bleskovky » Neznámý procesor zbořil benchmark. Jde o chystaný Snapdragon 865?

Neznámý procesor zbořil benchmark. Jde o chystaný Snapdragon 865?

Qualcomm před nedávnem odhalil svůj aktuálně nejvýkonnější čipset pro smartphony, Snapdragon 855+. Jedná se o lehce přetaktovaný Snapdragon 855, který se nachází ve většině letošních vlajkových smartphonů s Androidem, z tohoto důvodu není posun ve výkonu zase tak markantní. Výraznější skok by mohl přijít letos ke konci roku, kdy se očekává odhalení Snapdragonu 865. A zřejmě to bude stát za to.

snapdragon

Pokrok v mezích zákona

Benchmark GeekBench zachytil zatím neznámý čipset označení Qualcomm Kona s osmijádrovým procesorem, který je postavený na architektuře arm64 a poskytuje obdivuhodný výkon – při zapojení všech jader čipset získal téměř 13 tisíc bodů, výkon jednoho jádra je pak ohodnocen skóre 4 149 bodů. Současný Snapdragon 855+ pro srovnání ve stejném testu získal hodnoty okolo 11 200 / 3 500 bodů.

snapdragon

Zařízení, na kterém byl výkon chystaného Snapdragonu otestován, běželo na Androidu Q a disponovalo 6 GB RAM; patrně se nejednalo o žádný smartphone, ale pouze o testovací platformu. Qualcomm obvykle své nové čipsety představuje ke konci roku, ještě předtím dorazí výkonné čipsety Apple A13 instalované do letošních iPhonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Aleš (neregistrovaný)

  zbořit benchmark si teda představuju jinak. A12ka je na jedno jádro stále lepší a milticore je tady o chloupek lepší, každopádně ho A13 zadupe do země xD
  i když nejsem fanda applu, tak tohle oni prostě umí

 2. Luky (neregistrovaný)

  Na jedno jádro má iPhone xs 4800 a to je pomalu rok starej 🙄😳

 3. JoeBlack

  Bořit benchmarky, koho to zajímá?
  Apple procesory boří benchmarky léta a v praxi používání zařízení jsou pomalejší než konkurence.
  To samé Exynos, který je očividně král Geekbenche, ale jinak je vždy výrazně horší než Snapdragon.
  Benchmarky jsou pro děti.

  • Můžeš mi pls pomoct pochopit tuhle část: “v praxi používání zařízení jsou pomalejší než konkurence” – nějak mi to nedává smysl. Díky!

   • JoeBlack

    Google funguje, každopádně fanboy může popírat výsledky a proto nechám hledání na vás a nebudu ztrácet čas.

   • lukass71

    Taky by me ta praxe zajimala:D

   • JP23, lukass71: Tak si aspoň chlapci vzpomeňte na nedávnou minulost, ani to nemusela být rivalita v rámci konkurence, ale byla dokonce ve vlastní stáji. Když Apple představil iPhone 8, tak jste si tu honili ocasy nad tím, jak impozantní výkon má oproti konkurenci a hlavně oproti loňským modelům…které však v praxi v rychlosti právě modely s A11 Bionic deklasovaly. Benchmarky nikoho nezajímají, praxe už několikrát ukázala, že jsou to jen čísla.

   • lukass71

    Znovu, jaka praxe?

   • lukass71: Čekal bych, že když diskutuješ zde, jsi dané problematiky znalý. Nejsi, tak tu očividně nemáš co dělat.

   • lukass71

    Takze nic, no nic se tu nezmenilo:)

   • shepii (neregistrovaný)

    lukass71: Pokud jde o tvojí inteligenci, tak určitě ne.

   • lukass71

    Taky nic k tematu, super, to jste tu borcii:D

   • lukass71: Sorry, ale co na tomhle chceš vysvětlovat? :D Pokud nevíš, někoho se zeptej, pokud kolem sebe nikoho takového nemáš, tak dej na vlastní zkušenosti. Tu očividně taky nemáš (protože očividně používáš iPhone 8+, tak máš asi těžko srovnání), tak se jen hloupě ptáš.

    Ano, v době vydání byla rychlost osmiček s novým iOS podstatně horší než na starší sedmičce a 6S. A to nepočítám samotné katastrofální iOS 11.

   • lukass71

    Je super, ze ty tu „vlastni zkusenost z praxe“ mas jako uzivatel Androidu lol

   • lukass71: Já tu zkušenost mám no. To, že používám Android neznamená, že jsem jako ty – používáš iOS a ostatní jsi neviděl ani z rychlíku. :D A takových je tu víc.

   • shepii (neregistrovaný)

    Menty: Asi tak. Já toho měl od Applu víc, než tady místní fanatici dohromady. Proto vím, o čem mluvím.

   • lukass71

    Ja zapomnel, ze je tu kazdy vlastne odbornik a vsechno mel, vsechno vi. Srry :D

   • Menty: Ano, Apple měl několik měsíců nepovedenou verzi (pravděpodobně důsledek odstraňování 32bit kódu), což po 3-4 updatech napravil. Ale budeme to číst roky jako stav iOS a dokonce snad i HW, OMG, facepalm….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *