Domů » Bleskovky » Neznámý procesor zbořil benchmark. Jde o chystaný Snapdragon 865?

Neznámý procesor zbořil benchmark. Jde o chystaný Snapdragon 865?

Qualcomm před nedávnem odhalil svůj aktuálně nejvýkonnější čipset pro smartphony, Snapdragon 855+. Jedná se o lehce přetaktovaný Snapdragon 855, který se nachází ve většině letošních vlajkových smartphonů s Androidem, z tohoto důvodu není posun ve výkonu zase tak markantní. Výraznější skok by mohl přijít letos ke konci roku, kdy se očekává odhalení Snapdragonu 865. A zřejmě to bude stát za to.

snapdragon

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Pokrok v mezích zákona

Benchmark GeekBench zachytil zatím neznámý čipset označení Qualcomm Kona s osmijádrovým procesorem, který je postavený na architektuře arm64 a poskytuje obdivuhodný výkon – při zapojení všech jader čipset získal téměř 13 tisíc bodů, výkon jednoho jádra je pak ohodnocen skóre 4 149 bodů. Současný Snapdragon 855+ pro srovnání ve stejném testu získal hodnoty okolo 11 200 / 3 500 bodů.

snapdragon

Zařízení, na kterém byl výkon chystaného Snapdragonu otestován, běželo na Androidu Q a disponovalo 6 GB RAM; patrně se nejednalo o žádný smartphone, ale pouze o testovací platformu. Qualcomm obvykle své nové čipsety představuje ke konci roku, ještě předtím dorazí výkonné čipsety Apple A13 instalované do letošních iPhonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments