Domů » Bleskovky » Vývojový název Samsungu Galaxy Note 10 prozrazen: nese jméno slavného umělce

Vývojový název Samsungu Galaxy Note 10 prozrazen: nese jméno slavného umělce

Samsung Galaxy Note 9 (recenze) se ještě nestihl pořádně ohřát na trhu a na internetu už se rojí první zvěsti o jeho nástupci. Únik informací má na svědomí uživatel, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou Ice Universe. Jako obvykle je třeba brát podobné zvěsti s rezervou. Ice Universe má však za sebou velké množství později potvrzených úniků, lze jej tedy považovat za poměrně důvěryhodný zdroj.

Samsung Galaxy Note 10 „Da Vinci“

Tentokrát jsme se od něj dozvěděli, že Galaxy Note 10 již dostal kódové označení. Telefonu by se mělo přezdívat „Da Vinci“ podle geniálního umělce a vynálezce z období renesance, autora Mony Lisy či Dámy s hranostajem Leonarda Da Vinciho. Zajímavostí je, že název se poněkud vymyká konvencím Samsungu. Společnost v minulostí volila jména jako „Star“, „Crown“ nebo „Dream“.

Krycí jméno naznačuje, jakým směrem by se mohl Note 10 ubírat. Dočkat bychom se mohli výrazně vylepšeného stylusu S Pen, což se ve spojení se jménem významného malíře samozřejmě nabízí. Není pochyb o tom, že na Note 10 se v Samsungu usilovně pracuje. Existence kódového označení napovídá, že vývoj se pravděpodobně nachází v předprodukční fázi.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

22 komentářů

 1. Je zajímavé, že není pochyb o usilovné práci na Note, když set nedávno spekulovalo, že se Note řada zruší, resp. sloučí s S. Ach jak jsou ti novináři přelétaví ?

  • A od čeho je spekulace, ty troubo? :D

   • wsx (neregistrovaný)

    Myslím, že jedinej trouba jsi tu momentálně ty.

   • wsx (neregistrovaný): Jo uni, sám si napiš rekci, jakože aby to vypadalo, že je to někdo jiný :-)

   • wsx (neregistrovaný)

    xzeite, s tímhle máš problém i na mobilmanii, kde vsěchny osočuješ, že je jeden člověk. Představ si, že těch lidí, které tvoje kecy serou je víc. Uni je místní šašek, ale v tomhle má pravdu. Jeho příspěvek je zcela relevantní a není mířen vůči tvému milovanému samsungu, ale vůči redakci a názorové konzistenci, kdy jeden týden se tu dočteme, jak řada note končí a dneska od jinýho redaktora, jak se pracuje na Note 10.
    Prosím pro příště se polepši a raději dvakrát-třikrát čti, ať tu nejsi za troubu, jako nyní, ju?

   • wsx (neregistrovaný): Neregistrovaný bude nejspíš někdo z registrovaných, co
    se bojí to napsat pod svým nickem, aby taky nevypadali jako troubové. Připomeňme si, co je to spekulace: [odkaz]

    Je mířen proti redakci, ale úplně zbytečně už jen z kontextu toho, co napsal UNI (když set nedávno spekulovalo). Asi to taky nechápeš, redakce nikde netvrdila, že NOTE řada konči, byla to jen spekulace.

    A k mému Samsungu? Jzs. to snad nemyslíš vážně….žádný můj milovaný Samsung není, vybírám si podle toho, která značka mi nabízí v dané chvíli nejvíce. Kdysi to byl Samsung, dneska by to byl Huawei. Rozhodně nemám žádnou oblíbenou značku. Za rok to může být třeba Nokia…..tady jsi napsal úplný blábol z kterého nelze usoudit nic jiného než to, že jsi úplně mimo…

   • xzeit: Tedy udělat ze sebe blbce a ještě kolem toho tancovat….

   • uni: Tím že tady napíšu pravdu? :-)

   • Ivan (neregistrovaný)

    Nejsem ani uni ani wsx a narovinu ti rikam, ze jsi k0k0t, xzeite. Jeste vetsi, nez uni, a to je co rict.

   • Jo, z toho mě tu xzeit taky kdysi obviňoval. Ale ono je to takové podle sebe soudím tebe. Jakože člověk, který si tu možná píše reakce jako neregistrovaný má hned pocit, že to dělají všichni ostatní. Přitom ano, často je to u těchto lidí jen nějaká snaha si namluvit, že nejsou ve skutečnosti tak neoblíbení, jak to vypadá. :)

   • Ivan (neregistrovaný): Dej mi prosím nějaký relevantní argument proč si to myslíš?…tady to zase vypadá na nějaké rozdvojení, možná roztrojení….najednou se tady začnou ti neregistrovaní množit…ovšem to je celkem jedno. Když někdo nedokáže absorbovat spekulace jako spekulace a pak tady píše kraviny, že redakce mluví jednou tak a podruhé onak….a to jsme pořád v kruhu spekulací…

   • xzeit: Já ti to za mě zjednoduším. Několik let jsem sem nenaspal jinak než jako registrovaný uni (z posledních neregistrovaných reakcí jsem zahlédl 2013?). Vím že mnozí z vás tu neumí rozlišit nic s rozdílem 24 znaků, ale to je problém daných jedinců. Pomohlo?

    A jaké to je nebýt jediný, kdo je impertinentní? Chutná vlastní rétorika?:D

   • uni: Jediné co mi teď chutná je oběd, který zrovna jím :-)
    Pořád jsi mi neodpověděl na otázku od čeho jsou spekulace?

    Je ti jasné, jakou jsi napsal blbost?

   • xzeit: Trefně ti odpověděl „wsx (neregistrovaný) | 12.9.2018 v 9:34“. Za mě téma vyčerpané.

   • uni: No, ono je to vlastně i trochu vtipné, že tu zrovna ty upozorňuješ na názorovou nekonzistenci, kdy jeden týden je to tak a druhý jinak, že? :)

   • Menty: Keci v kleci. Zdejší úroveň je fakt bídná…:/

   • UNI: Jenomže jsme pořád v úrovni spekulací, kde tvrzení nemusí mít žádnou relevanci….ach jo…..takže zase blbost mířená zbytečně proti redakci…kromě toho:
    ,
    MENTY: to jsi napsal dobře, ovšem tady to platí, protože se jedná o názor, který myslí vážně (žádná spekulace – pozor na to slovo). Uni napíše jeden den, že je bezdrátové navíjení zbytečnost a jakmile to dostane Apple, hned je to užitečné.
    Tohle jsou názory. Pokaždé jiné.

   • uni: Ano, tvoje úroveň je bídná, to souhlasím. Žádná omluva, žádná sebereflexe, jsi opravdu charakter, uni :) Sám tu měříš dvojmo, ale jakmile to udělá někdo jiný, tak tu kňouráš. Už se těším na tvůj kvikot dneska v 19 hodin :)

   • Menty: tak to nejsi sám, taky se už nemůžu dočkat, co všechno dneska začne dávat smysl :-). Nějaké tipy?

   • Tak osobně si nemyslím, že dneska to bude taková „revoluce“ jako loni, přecejen bude představeno to samé, co loni, s přízviskem „S“, lepší CPU, možná lepší foťák a tak. Spíš jsem zvědav, zda se vyplní nějaká spekulace – A10 u nejlevnějšího modelu, nebo třeba chybějící FT a tak dále. To najednou otočí a bude to všechno v naprostém pořádku i přesto, jak tu posloucháme kvikot, jak je to u konkurence špatně :)

   • TomasSX1

    Ja som halvne zvedavy na to, ze ked sa predstavia len Xkove modely (podla apple 10kove) tak preco ten hnusny MS zkopiroval vynechanie 9ky v 2015 (a to je jedno ci ide o SW alebo HW, ide o znacenie. To len pre urcitu osobu ktora by tomu nepochopila. Vid. Uni).

   • Já tipuji že by to mohlo být AOD – teď, když to mají hodinky by to mohlo začít dávat smysl i u mobilů – co si o tom myslíš UNI? :D

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *