Domů » Bleskovky » Z noci udělá den! Podívejte se, co Google dokázal s fotoaparátem Pixelu 4

Z noci udělá den! Podívejte se, co Google dokázal s fotoaparátem Pixelu 4

Pixely od Googlu vždycky svým fotoaparátem excelovaly. Vždy bylo také jasné, že velká část jejich schopností vychází nikoliv z hardwaru, ale ze softwaru. Různé komunitní porty GCam (aplikace fotoaparátu z Pixelů) totiž umožnily dosahovat velmi podobných výsledků i na jiných značkách telefonů.

pixel 4 astrophoto 04
Nebýt hvězd na obloze, mohlo by se zdát, že jde o denní snímek v protisvětle . (Zdroj: Android Authority)

Nedávno představené Pixely 4 ve svém fotoaparátu nabízejí jednu funkci, která opět o něco posouvá hranice mobilní fotografie. Jde o režim astrofotografie, kterého si ani na první pohled nemusíte všimnout. Ukrývá se totiž v dosavadním režimu Night Sight. Pokud v něm telefon například umístěním na stativ dostanete do vysoce stabilní polohy, automaticky se přepne právě na režim astrofotografie.

Když se noc mění v den

Ten funguje podobně, jako klasické HDR+ používané při denním focení. Telefon v režimu astrofotografie pořídí až 16 snímků s 15vteřinovou expozicí, které následně zarovná, sloučí, odšumí a projasní stíny. Během několika vteřin tak proběhne proces, který by vám při manuálním fotografování na dlouhý čas a následné editaci zabral možná desítky minut. Podobnou funkci nabízí Apple u iPhonů 11, fotografie z Pixelů 4 však subjektivně působí jasněji.

pixel 4 astrophoto 01
Pořídit podobnou fotografii telefonem bylo před pár lety ještě nemyslitelné. Dnes vám postačí pár vteřin. (Zdroj: Android Authority)

Na sérii snímků pořízených redakcí Android Authority je patrné, že Google dokáže v tomto režimu získat opravdu velké množství světla i ve zcela tmavých scénách. Režim tak lze jednoznačně použít nejen na fotografování noční oblohy, ale i na klasickou noční fotografii krajiny či města. Vzhledem k dlouhé expozici a nutnosti telefon držet extrémně stabilně však nový režim není vhodný pro focení lidí.

Pokud neplánujete nový Pixel 4 pořizovat, ale vlastníte nějaký novější Android telefon, je šance, že se k novému režimu dostanete. Jak již bylo zmíněno v úvodu, komunita nezahálí a první verze Google Camery 7.0 s touto funkcí již lze z různých fór stahovat.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz
Offline

stale slabšie ako L950XL z 2015 ked položim telefon na niečo a nastavim 4-sekundovu uzavierku

Carach
Uživatel
Carach
Offline

Ten telefon jsem neměl ani týden a už s ním běžel zpátky do obchodu ho vrátit. Takový horor jaký mi ten telefon přichystal bych nikomu nepřál. Samovolné vypínání v kapse, přehřívání, aktualizace na hodiny a hodiny (a opět přehřívání). Telefon nabitý v noci, vybitý ráno… Katastrofa.
Foťák ušel, ale to je asi tak všehno co ten mobil dělal dobře.

tomas
Anonym
tomas
Offline

Carach. Mam ho v ruke a nic z popisaneho nerobí. Prvé kusy?

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Ale to už přeháníš 😁