Domů » Články » Pixel 4 XL oficiálně: vyfotí noční oblohu a můžete jej ovládat bez dotyku

Pixel 4 XL oficiálně: vyfotí noční oblohu a můžete jej ovládat bez dotyku

Google dnes ve svém sídle představil své nejnovější přírůstky do rodiny smartphonů Pixel. Konkrétně se jedná o modely Pixel 4 a Pixel 4 XL, což ale většina z vás moc dobře ví. Pokud jste totiž v posledních několika týdnech nežili na Měsíci, pravděpodobně už o Pixelech víte úplně vše. Googlu se tentokrát testovací prototypy nedařilo uhlídat, díky čemuž internetem kolovaly první dojmy a fotografie o obrovského množství uživatelů.

google pixel 4
Pixel 4 v barvě Just Black

Bylo tedy ještě vůbec co představovat? Design i hardwarové parametry jsme znali s několikatýdenním předstihem, nicméně v případě Googlu to není jen o hardwaru, ale také o softwarových vylepšeních a fotoaparátu.

pixel 4 xl
Pixel 4 Clearly White

Design smartphonů za příliš zdařilý nepovažuji. Soustava fotoaparátů na zadní straně vypadá podobně, jako u iPhone 11 Pro, přední stranu pro změnu hyzdí poměrně velké rámečky a brada. Asi nebudu jediný, komu se nové Pixely nelíbí. Chvála bohu alespoň za oranžovou barvu, která vedle bílé a černé vypadá o něco více výraznější. V angličtině ji Google označuje jako „Oh So Orange“ :-).

pixel 4 orange
Pixel 4 v nové barvě Oh So Orange. Jak se vám líbí?

Rozdíly mezi Pixelem 4 a XL verzí

Pojďme se podívat na hardwarové parametry a rozdíly mezi Pixelem 4 a Pixelem 4 XL, ty se totiž liší jen ve velikosti displeje a kapacitě akumulátoru. Menší Pixel 4 nabízí 5,7″ Full HD+ displej a 2 800mAh baterii, větší Pixel 4 XL má 6,3″ displej a 3 700mAh akumulátor. Displej bude v obou případech typu OLED s obnovovací frekvencí 90 Hz. Kromě rychlého 18W dobíjení nechybí ani podpora pro bezdrátové nabíjení.

Pozor ale, telefony podporují 10W bezdrátové nabíjení pouze skrze originální Pixel Stand. V opačném případě se nabíjení zpomalí jen na 5W, což není příliš potěšující zpráva.

Hardwarové parametry Google Pixel 4
Systém: Android 10
Rozměry: 147,1 x 68,8 x 8,2 mm, Hmotnost: 162 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: P-OLED, 5,7", Full HD+, 1080 × 2280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx + TOF 3D, f/2.0, Auto-HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 2800 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Mozkem celého smartphonu se stal čipset Snapdragon 855, kterému sekunduje 6 GB RAM a 64 nebo 128GB úložiště. Ve výbavě dále najdeme stereoreproduktory, speciální bezpečností čip Titan M a také speciální jednotku Pixel Neural Core, což je nástupce Visual Core pro využívání neuronových sítí při zpracování obrázků.

Hardwarové parametry Google Pixel 4 XL
Systém: Android 10
Rozměry: 160,4 x 75,1 x 8,2 mm, Hmotnost: 193 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 855, octa-core 1x 2,84 GHz Kryo 485, 3x 2,42 GHz Kryo 485, 4x 1,78 GHz Kryo 485
RAM: 6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: P-OLED, 6,3", Quad HD+, 1440 × 3040 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 Mpx + TOF 3D, f/2.0, Auto-HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3700 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Letošní Pixely se rovněž kompletně zbavily čtečky otisků prstů, uživatelé se tak budou muset spolehnout jen na odemykání obličejem.

Hlavní lákadlo? Jednoznačně fotoaparát

Pixely odjakživa patřily mezi nejlépe fotící smartphony na trhu a po několik let si vystačily pouze s jedním objektivem. U Pixelu 4 se to konečně změnilo a na zádech najdeme dva fotoaparáty – klasický a teleobjektiv.

Google Pixel 4 & 4 XL Phone Unboxing & First Impressions | T-Mobile

Hlavní fotoaparát se pyšní 12,2Mpx rozlišením, světelností f/1.7 a využívá technologii Dual Pixel, teleobjektiv má 16 megapixelů, dvojnásobné optické přiblížení a světelnost f/2.4. Oba disponují optickou (OIS) i elektronickou (EIS) stabilizací obrazu. S novým fotoaparátem se pojí i spousta nových funkcí, jednou z nich je Dual Exposure Controls umožňující pomocí posuvníku manipulovat se světly a stíny v obrazu.

pixel 4 camera
Dual Exposure Controls v akci

Využití této funkce bude jednoduché – prvním posuvníkem si uživatel vybere základní osvětlení snímku, druhým pak vylepší stínování. Výsledné fotografie pak mohou vypadat např. takto:

Fotoaparát v nových Pixelech 4 bude ale silný i v dalších disciplínách, např. v populárních portrétních snímcích z čelní i zadní kamery, popř. v akčních snímcích focených za zhoršeného osvětlení. Pochopitelně síla fotoaparátu bude také spočívat v pořizování nočních snímků za pomoci funkce Night Sight.

Strojové učení pomůže s focením noční oblohy

Úplnou novinkou je funkce pro focení noční oblohy – s novými Pixely budete moci fotit záběry hvězd nebo klidně celé Mléčné dráhy. Google rovněž zapracoval na technologii Live HDR+, která umožní pořídit živé a ostré snímky i v místech s horším světlem a stíny.

pixel 4 cam
Pixel 4 bude lákat na speciální režim pro focení noční oblohy

Umělá inteligence a strojové učení rovněž nabídnout automatické vylepšení barev a vyvážení bílé barvy tak, aby snímek co nejvíce odpovídal realitě, a to nejen při běžném focení, ale i při využívání nočního režimu. V neposlední řadě inženýři v Googlu zapracovali na portrétovém režimu.

Video nové Pixely zvládnou nahrávat maximálně ve 4K rozlišení při 60 snímcích za vteřinu.

Bezdotykové ovládání i odemykání obličejem

Výrazných vylepšení doznala přední selfie kamerka, která se stala součástí zbrusu nové sestavy doplněné o speciální Soli radar. Ten technicky zajišťuje několik funkcí, např. odemykání telefonu obličejem či bezdotykové ovládání.

Odemykání obličejem i bezdotykové ovládání zastřešuje funkce Motion Sense. Google se na keynote chlubil tím, že odemykání obličejem mají mít Pixely nejrychlejší na trhu, tak uvidíme, jak dopadnou ve srovnání s letošními iPhony.

Skrze Motion Sense půjde bez jediného dotyku na displej půjde například ztišit budík a příchozí hovor, případně ovládat hudební přehrávače. Ovládání gesty má být údajně omezené pouze na několik zemí, Česká republika a Slovensko mezi nimi naštěstí nechybí.

Velké změny v Google Assistantovi

Společně s novými Pixely řady 4 dorazila i další generace Google Assistenta s novým uživatelským rozhraním a spoustou zajímavých funkcí. Asistent je připraven na přirozenou řeč a je schopen obsloužit větší množství dotazů a příkazů, a to nejen v rámci systému a internetu, ale i v samostatných aplikacích, např. ve fotkách.

Otázky bude možné klást v jakékoliv situaci, odpovědi budou zobrazeny ve vyskakujícím okně, aby uživatel nevypadl z kontextu. Google se také na jarní vývojářské konferenci Google I/O chlubil tím, že se mu podařilo zmenšit modely rozpoznávání hlasů a porozumění z původních 100 GB na zhruba 0,5 GB, takže mohou být uloženy přímo v telefonu a u vybraných scénářů být k dispozici offline bez zpoždění. Teď už jen doufáme, že se Google Assistant konečně brzy naučí česky.

Jak jsme měli možnost vidět na keynote, bez připojení k internetu mimochodem bude fungovat i vylepšená aplikace záznamníku využívající technologie Live Caption, která nejen zaznamená hlas, ale také se postará o jeho instantní transkripci do textové podoby. Ve zvukových záznamech bude dokonce možné i vyhledávat, což jistě ocení kdejaký student nebo novinář. Aplikace také bude schopná rozpoznat, o jaký typ zvuku se jedná – hudba, řeč, smích…

Chudší obsah balení

V balení Pixelu 4 nenajdeme ani sluchátka s USB-C koncovkou (klasický 3,5mm audio jack telefony nemají), ani redukci. Přítomen bude pouze telefon, nabíjecí adaptér s výkonem 18 Wattů, kabel s USB-C konektorem na obou stranách a přechodku mezi USB-C a USB-A.

Cena a dostupnost

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se v USA i Evropě začne prodávat od 24. října, předobjednávky jsou spuštěné od dnešního dne. Ceny jsou následující:

Pixel 4, 64 GB = 749 euro (19 350 Kč)
Pixel 4, 128 GB = 849 euro (21 900 Kč)
Pixel 4 XL, 64 GB = 899 euro (23 200 Kč)
Pixel 4 XL, 12 8GB = 999 euro (25 780 Kč)

Nejblíže k nám se Pixely tradičně budou prodávat v Německu. Tam v rámci předobjednávek k telefonu získáte poukaz ve výši 100 eur (2 580 Kč) na nákup příslušenství.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

115 komentářů

 1. Neskutečné překvapení

 2. no nic moc výřezu se sice zbavili ale za to tam zůstali ty nechutný zakulacený rohy na už tak malém nudloidním displeji a záda jako iPhone hezký pokrok :D Zlatý 16:9 displej tam zadný zakulacený rohy nejsou a tudíž ani uměle zmenšený displej :D

 3. Baterie: 2800 mAh Li-Pol – neviem ci sa mam smiat, alebo plakat.

  • Plasmát jak jednoduché.

  • Jo, malá baterie to v mých očích zabila. Sice věřím, že to normální den zvládne v pohodě. Ale má ty občané náročnější dny bych uvítal větší akumulátor. Proč s tím dělají takové štráchy… A jestli bude telefon o pár dolarů dražší (při takové ceně si toho nikdo ani nevšimne) nebo o milimetr tlustší, tak to by mi vůbec nevadilo.

 4. Nějak se ti tam vměstnala mezera Pixel 4 XL, 12 8GB = 999 euro (25 780 Kč)

  Skoro jsem si myslel, že 128 GB a 8GB RAM 😁

 5. Je to slabota. Nabízet 64GB variantu v dnešní době jako základ a navíc bez možnosti rozšíření… když už zkopirovali ten čtverec od Applu, tak tu paměť fakt nemuseli. Absence ultrawide je taky za trest.

  • Z pohledu většiny uživatelů je 64 GB více než dost a nějaký ultrawide také nebude chybět. Fotit mobilem stačí na sociální sítě, ale na něco seriózního to není u žádného telefonu a technologie ultrawide v mobilnich telefonech zatím na otřesné úrovni.

  • Terry: samozřejmě, když se jedná o Apple produkt, tak se kvičí, že 64GB málo a tady je to OK? Aha.
   Ultrawide nebude chybět, dokud jej nemáš a nezjistíš, že větší záběr se opravdu hodí. Jak jinak posunout rozsah záběru focené scény, než takto? Mobil není fotoaparát s velkou optikou s proměnlivým ohniskem, jde to ale řešit právě tak.

   A ještě ke qakovi, chápu že pro tebe není fotoaparát priorita, nebo velká váha, tak jednoduše se k tomu prostě nevyjádřuj, protože to co to má tobě osobně stačí… Náročnější uživatelé určitě pochopí.

  • xzeit: já nevím kdo kde kvičí a už vůbec nevím proč sem zatahuješ Apple když se jedná o Pixel. O tom, která značka nebo system je nejlepší se jako děti hádejte mezi sebou, když nemáte co na práci.

   Ultrawide mám na S10+ a využil jsem jej za půl roku dvakrát, jednou v Las Vegas a podruhé Grand Canyon. To jsem použil, jen abych to odeslal přes Messenger, jinak je kvalita z telefonu otřesná. Udělal jsem už tři tématické kalendáře s fotografiemi z celého světa, které jsem nafotil a abych použil cokoliv z telefonu, musel bych to udělat ve formátu A6 a i tak by to byl hnus.

  • Terry: a teď tu o červené karkulce. Vždycky mě fascinuje, jak se tady jakože jednou za čas objeví někdo a najednou Grand Canyon, Las Vegas, ach jo. Roky už tady posloucháme, jak je kvalita fotografií z telefonu otřesná a přitom se stačí podívat trochu po internetu a když to toho chopí opravdový fotograf a ne kecalista placalista, tak to normální člověk ani nemá šanci poznat, co je mobil a co fotoaparát 😁

   No ultrawide na S10 nic moc extra není, ostatní umí lépe. Třeba LG, Huawei.

   Momentálně je kvalita fotografií ze všech tří fotoaparátů s různými ohnisky na takové úrovni, že to lze považovat za kvalitní v rámci fotomobilů. Hlavní čipy jsou velmi vyrovnané, ultrawide se ve kvalitě dost liší, tak jak v šířce záběru a teleobjektivy nápodobně. Vše se dá zmrvit, stejně jako udělat dobře. Samozřejmě že kvalita ultrawide nedosahuje kvality hlavního čipu ve většině případů, ovšem ten široký záběr se občas prostě hodí a že jsi to použil dvakrát, to nic neznamená. Já jsem taky mnohé věci na mobilu použil jen letmo a nebo třeba IrDA, který někdo jiný ani neví že v mobilu má, já použiji několikrát do týdne. Ano, pokud tam ta funkce je a ty ji nevyužiješ – nevadí, není to pro tebe častá freatura. Horší ovšem je, když tam ta funkce není a ty ji marně hledáš… takže raději at tam je, než není.

  • „Terry: a teď tu o červené karkulce. Vždycky mě fascinuje, jak se tady jakože jednou za čas objeví někdo a najednou Grand Canyon, Las Vegas, ach jo. Roky už tady posloucháme, jak je kvalita fotografií z telefonu otřesná a přitom se stačí podívat trochu po internetu a když to toho chopí opravdový fotograf a ne kecalista placalista, tak to normální člověk ani nemá šanci poznat, co je mobil a co fotoaparát 😁“

   Ani „pravy“ fotograf neumi zmenit fyziku a metody, jakym telefony foti. Mluvime tu o technicke kvalite fotografii ne artisticke. A ta je na mobilu (a je uplne jedno jestli to je huawei, apple nebo pixel) je proste porad hrozna. Jak pise vyse, A6-A4 jsou maximalni formaty na ktere bych se to odvazil tisknout (a to jeste by ta fotka musela byt focena za idealniho svetla at je tam co nejmene toho nechutnyho SW postprocessingu, ktery sice udela fotku lepsi v malem formatu na insta story, ale ve velkem jsou to omalovanky).

  • xzeit: V čem je problém? V Las Vegas byl snad skoro každý a Grand Canyon je hned vedle, takže logická cesta. Stejně jako San Francisco -> Silicon Valley -> Los Angeles. Nafotil jsem také kalendář v Yosemite National Park, měl jsem možnost fotit na Islandu, Špickerkách, v Íránu, Vietnamu, atd. Nejspíš mi závidíš, protože pro tebe takové cesty nereálné, ale to je normální. Já se focením živím a velice úspěšně. Nestydím se za to, vše jsem si musel vydřít od nuly a teď sklízím ovoce v podobě poznávání celého světa a ještě si tím vydělám český nadstandard.

   Každý profesionální fotograf, který fotil více než stupidní svatbu, ti řekne stejnou informaci. Nafotit si dovolenou mobilem OK, proč ne? Většina fotek skončí se ztrátou kvality na sociálních sítích nebo někde jinde, to je celkem jedno. Pracovat se samotnou fotkou z telefonu pro další použití prostě nejde, protože jakmile ji otevřeš třeba ve Photoshopu a chceš si cokoliv přiblížit, upravit, kvalita není na profesionální úrovni použitelná. Však si zkus vytisknout kvalitní tiskárnou fotku z telefonu na A4. To bude kvalita :-)) Pak to zkus třeba na A6 a získáš trochu lepší, ale stále tragický výsledek.

   Co se týká ultrawide, ten je tragický na každém mobilním telefonu. Opět, pro amatéry, skvělý zážitek, ale fyzikální zákony jsou jen jedny a hloupě bych to srovnal s trabantem, který neuveze dvoutunový náklad, ale pokud ti takový trabant stačí na běžnou a nekvalitní jízdu, je to v pořádku.

   Takže pro amatéra (tebe), který focení rozumí asi jako já jaderným reaktorům, je focení z telefonu nejspíš zážitek a máš pocit, že se jedná o kvalitu, byť v mobilních poměrech a že jsi náročný uživatel. Pro mě, jakožto profesionála, který svou práci prezentuje před dalšími lidmi, kteří tomu rozumí, je důležité předvést kvalitu a chyby se neodpouští.

  • Jo a k tomu, že byl v Las Vegas skoro každý……😁😂 Proč by měl? Co to je za argument? Proč bych záviděl? A proč nereálné? Vždyť tam byl každý, ne? 👍

  • Xzeit zase nezklamal, ostatní jsou jenom tupci, co si vymýšlí a mistr světa všechno ví, všechno zná. Možná by jsi měl občas použít slova jako, „já si myslím“ , nebo „podle mě“ a né jim vnucovat ty svoje fantasmagorie a dělat ulhaný blbce. Myslím si, že by ta diskuze byla lepší a méně znalí by se dozvěděli alespoň neco zajímavého, ale s tou tvojí arogantní agresí to prostě nejde.

  • Už je tu tak dlouho a stále se nenaučil, že jeho potřeby nemusí být většinové a stále je bude vydávat za obecné pravidlo… ach jo xzeite, stále ses nepolepšil.

  • Qame, to samé platí i pro tebe.

  • K cemu je potreba viac ako 64gb? Na pixelu ktory zalohuje do claudu foto a video vo full kvalite?

  • Za priplatek… Uz to neni zadarmo

  • Ou sh*t, to su paka…

 6. Rámečky bych skousnul.. Dole je má jako IPhone, nahoře o trochu větší.. Jinak to bude docela slušný strojek s výborným fotoaparátem. Celé to jen zabíjí oficiální nedostupnost u nás!

  • Pokud už máš potřebu řešit nějaké “rámečky”, tak se aspoň dívej pořádně. Ne, dole je nemá jako iPhone, ptž iPhone nemá dole žádnou “bradu” – má symetrické okraje dole, po stranách i nahoře nad “růžky”. Design iPhonu je o 5let před touhle hrůzou a 3 roky před všemi ostatními obludami na trhu. Fakt je tak těžké to uznat a pochopit?

  • suhlas k dizajnu k tomuto zariadeniu ale ten zvysok si pisat radsej nemal, lebo to je len na LOL 😂😂😂

  • Design ip 11 i pixelu 4 je na tyčku, prý 3 roky :-D

 7. Terry: a teď tu o červené karkulce. Vždycky mě fascinuje, jak se tady jakože jednou za čas objeví někdo a najednou Grand Canyon, Las Vegas, ach jo. Roky už tady posloucháme, jak je kvalita fotografií z telefonu otřesná a přitom se stačí podívat trochu po internetu a když to toho chopí opravdový fotograf a ne kecalista placalista, tak to normální člověk ani nemá šanci poznat, co je mobil a co fotoaparát 😁

  No ultrawide na S10 nic moc extra není, ostatní umí lépe. Třeba LG, Huawei.

  Momentálně je kvalita fotografií ze všech tří fotoaparátů s různými ohnisky na takové úrovni, že to lze považovat za kvalitní v rámci fotomobilů. Hlavní čipy jsou velmi vyrovnané, ultrawide se ve kvalitě dost liší, tak jak v šířce záběru a teleobjektivy nápodobně. Vše se dá zmrvit, stejně jako udělat dobře. Samozřejmě že kvalita ultrawide nedosahuje kvality hlavního čipu ve většině případů, ovšem ten široký záběr se občas prostě hodí a že jsi to použil dvakrát, to nic neznamená. Já jsem taky mnohé věci na mobilu použil jen letmo a nebo třeba IrDA, který někdo jiný ani neví že v mobilu má, já použiji několikrát do týdne. Ano, pokud tam ta funkce je a ty ji nevyužiješ – nevadí, není to pro tebe častá freatura. Horší ovšem je, když tam ta funkce není a ty ji marně hledáš… takže raději at tam je, než není.

 8. 90Hz displej je jedine, co tenhle telefon dela dobre.
  Snad jeste kvalita fotografii z hlavniho snimace (to ze pak chybi uz univerzalni standard je google fuk a jeste si to bude zkouset odduvodnit na ty shitshow co byla ta jejich prezentace..).
  Jinak za ty penize naprosta slabota oproti konkurenci, at uz z kampu Android ci iOS.

  • To je celkem klasika. A já se teda klasicky zeptám, co by měl mít navíc.
   Oproti konkurenci je to slabota? Oproti konkurenci iOS? Co je konkurence s iOS? 11? Ani náhodou. 11 Pro/Pro Max? Možná, jenže tohle zařízení stojí o celých 10 tisíc korun méně, což je vpodstatě 2 třetiny ceny – a to je opravdu citelný rozdíl. Plus nemá hnusný notch (tento design si na nic nehraje, žádné kompromisy typu notch do doby, než budeme vědět, co se senzory).
   Co je konkurence s Androidem? Pokud nepočítám čínské šroty, tak je konkurence jen Samsung – a tam zas nemusí každému vyhovovat One UI. 90Hz displej je podle mě dobrý důvod ke koupi.
   Tohle brblání prostě nechápu. Když se na ten smartphone podívám, tak má prakticky všechno.

  • Nechutny design (jak zepredu tak zezadu), absence ultrawide, podprumerna kvalita videi, mala baterka, nepribalena sluchatka v baleni (coz mi osobne prijde snad horsi nez pomala nabijecka), cpu neni ani ten 855+, max 128gb pameti (jeste k tomu tentokrat uz bez zalohy v plne kvalite fotek zdarma) a mnoho dalsiho…
   Na vlajkovou lod, kde se vsichni pretahuji o nejmensi detaily to proste ma sakra dost kompromisu a cenu nastavenou dost vysoko.
   Jinak 11ka je na tom, krome displeje, mnohem lepe a to dokonce i cenove.

  • No, nic nechutnějšího, než je notch opravdu není. Tento design může být pro někoho zastaralý, to rozhodně, ale na velké rámečky zepředu jsme se koukali roky. Kor je vtipný to slyšet od tebe, co používáš zařízení s rámy jak mona lisa u naprosto zastaralého a předpotopního designu iPhone 8. Takže co je na něm nechutného nechápu. Sporák zezadu je aspoň v černé vyveden ve stejné barvě, takže tolik nevyčnívá. Tam můžou s Apple soupeřit, co je horší, gratuluju, to je opravdu souboj k chlubení.
   Pomalá nabíječka mi naopak přijde daleko horší, jelikož člověk telefon nabíjet musí. Třeba Samsung ale dává do balení jak rychlou nabíječku, tak kvalitní sluchátka. Apple dává do balení katastrofální sluchátka a pomalé nabíječky (pokud zrovna nevezmu o 10 tisíc dražší verzi).
   A právě kvůli displeji není 11 žádný konkurent Pixelu, jelikož displej je vpodstatě to první a hlavní, co člověk vidí. Opět „až na displej“ – no displej je rozhodně důležitější, než například o trochu lepší CPU (855 je sám o sobě velmi výkonný). A tento je OLED, podporuje AlwaysOn, má dobré rozlišení a 90Hz.
   Video a foťák – tys už viděl, jak to točí? Použiju tvoje „lol“ – samozřejmě, že ne.
   Za 20 tisíc (jak píše tvůj mistr vpodstatě vprostřed cenového spektra) je to určitě zajímavá a dobrá koupě.

  • Ty jsi taky šrot, ty pako

  • Opět game over a argumentační konec pro Lukass71. :D

  • Asi tak, Lukass71 opet ukazuje ze je vzornym zakem sveho mistra :)

  • Menty: Mas to v clanku. Max 4k30. 1080p30 pak u selfie.

   Jinak iPhone 8 je povedeny design, protoze je vse symetricke, vse jednodusse provedeno… Mne nevadi to, ze ten Pixel ma ramy (osobne se mi treba dost libila prvni generace Pixelu), ale to ze jsou na kazde strane uplne jine a btw po stranach taky dost tluste.

  • lukass71: To je to tvoje obligátní 4K 60FPS, ale ve fotkách (a už jsou i na netu srovnání) Pixel minimálně iPhone tradičně natře (a to jsi do mínusů nedal). A když se já osobně podívám do galerie, tak tam mam tak jedno video na sto fotek, předpokládám, že u tebe se ten poměr videí : fotkám taky nebude blížit řekněme 50 : 50. Takže pak je to otázka preferencí, já radši budu preferovat lepší fotky (které pixel zatím vždy měl), než 4K 60FPS (a obecně lepší video, které zatím měl zas vždy iPhone), které natočím tak dvakrát za život.
   Při srovnání s 11 zas uvádíš, že tento nemá ultrawide – přičemž ale 11 zas nemá telephoto (to je taky otázka preferencí). Takže se srovnání opravdu hodí spíš s 11 pro (protože 11 je prostě ošklivý šrot s příšerným displejem, který prostě do highendu nepatří), jenže tam je Pixel prostě o desítku levnější. A to je podle mě už docela dobrý argument koupit. Z dílny Samsungu je pro menší konkurence tak S10e, pro větší plusko. Nicméně opět – nadstavby nemusí každý chtít, pro Pixel mluví i včasné aktualizace (to podle místních expertů je nutnost číslo 1). Osobně kupovat nový smartphone, rozhodoval bych se mezi tímto, S10e a 11 Pro Max (kvuli baterce).

  • Menty: Obligatni, protoze uz to kazda vlajkovka ma. Je hezky ze zminujes ten ultrawide. Osobne taky preferuju telephoto, ale pravdou je, ze priblizit fotku muzes vzdy (ac ztracis kvalitu, ale u mobilu na pidi displeji je to stejne jedno), oddalit nikoliv.
   11ka je absolutne konkurence. Vim, ze tobe se to sice nelibi/nehodi, ale je to tak.

  • No vím, že tobě se to sice nehodí, ale není. Přestaňte už tenhle hnusnej předraženej šrot všude tahat. Spojení „absolutně konkurence“ fakt nerozumim, to bude nějaký nový zajímavý spojení. Že to má vysokou cenu a aktuální CPU přece neznamená, že to ještě může konkurovat Pixelům, S10 apod. Sám jsi říkal, že u vlajek se řeší už jen drobnosti – tohle ale není drobnost. A sám Apple cílí 11 na masu, kdo chce pořádný zařízení, připlatí si za Pro, který je skutečně vrchol nabídky a highend Apple. To je neuvěřitelný, jaký šroty jsou schopný lidi obhajovat. Když je tak super, tak si ho kup ne?

  • aktualni CPU, vyborny fotoaparat (oproti Pro mu chybi jen telephoto), skvela baterka..
   „Sám jsi říkal, že u vlajek se řeší už jen drobnosti – tohle ale není drobnost.“
   Taky to neni vlajka a ani se za ni nevydava. Ale o to horsi, kdyz tu mas Pixel, ktery si mysli ze vlajkou je a chybi mu proste vlajkovske standardy – ultrawide, video na urovni, vyssi volba uloziste a pak jeste budou setrit na vecech jako pribalena sluchatka..

  • Znova – video na úrovni – počkejme si na dlouhodobé recenze. Tohle predikování, které se nezakládá na reálném používání absolutně nechápu. Navíc, že by to video bylo podprůměrné – to není. U iPhone je na mobil dobré, jinak samozřejmě nic, co by nás vystřelilo do vesmíru. A Pixely jsou daleko více než vlajky spíš demonstrace Google toho, co Android umí. Šetření na sluchátkách je správné – kor když je to na úkor rychlonabíječky. Nabíjet mobil musí každý, naopak neznám jediného BFU, kterému by stačila přibalovaná sluchátka. To musí bejt fakt hudební gurmán.

  • Menty: Tak beru to z predesle zkusenosti. Uz minuly rok to nestacilo a tudiz, podle toho co je na papire, tohle bude opet pozadu a nejen po iPhonu.

   „A Pixely jsou daleko více než vlajky spíš demonstrace Google toho, co Android umí.“
   Ooft to je argumentace. iPhone je taky daleko vice nez vlajka, je to demostrace Apple toho, co iOS umi.

   „Šetření na sluchátkách je správné – kor když je to na úkor rychlonabíječky.“
   Dvoji metr, tady neni co dodat opet. A BFU vidis vetsinou se sluchatkama co dostali s mobilem, max nejaky ty Airpody. Takze ti naopak oceni, kdyz si po 2-4letech koupi novy mobil a maji i nova sluchatka.

  • lukass71: Jenže video je to jediné, v čem iPhone opravdu vyniká. Jinak fotky má Pixel vždy lepší, tebou zmíněný ultrawide je v letošních iPhonech opravdu prů.ser a veliké zklamání. A někdo, kdo bude uvažovat o Pixelu rozhodně nebude brát jako konkurenci iPhone (jelikož pro uživatele Pixelů je to výkladní skříň Androidu, tak se těžko budou rozhodovat o iOS).

   A v čem dvojí metr? Rychlonabíječka by měla být v roce 2019 (no, ono to tak mělo být už třeba v roce 2017) v každém balení se zařízením, které ho podporuje. Že jsou přiložená sluchátka (až na AKG u Samsungu) brak, to je taky pravda. Takhle to platí u všech. To, že to Apple s rychlonabíječkou tradičně pochopil až letos (a to ještě naprosto polovičatě), to je jeho smůla, ale u konkurence jsme na toto zvyklí už dávno. Zrovna Apple sluchátka v balení jsou jedna z nejhorších na trhu, takže kdyby tam Apple pár centů ušetřil a radši dal rychlonabíječku, tak by udělal líp. A ještě by motivoval lidi ke koupi AirPods. Ne, že tam budou šmejdská sluchátka, to nemá s kvalitou nic společného. A opět děláš z BFU de.menty, já jich s originál sluchátky viděl opravdu jen pár.

 9. Pokud budeš srovnávat mobily se stroji za několik desítek tisíc, tak tam rozdíl být musí a je. Samozřejmě není takový, jak tady furt prezentuješ. Přijde mi to, jako kdybys srovnával mobil s traktorem, který jede maximálně 50 s autem, které jede 300. Tak to jako ten traktor je fakt omalovánka, to jo. Furt se tady bavíme o fotoaparátu nahrazující kompakt. Dovolenou si klidně odfotim na mobil a nikdo při prezentaci ani nepipne nic na kvalitu,ta je už několik let hodně dobrá.

  • Ne za nekolik desitek tisic. Staci v pohode entry level dslr za 8-10tis a hrave jakykoliv mobil porazi. I ty kompakty znacne pokrocily od dob, kdy staly za nic.

  • No neviem. Pre take bezen fotenie su podla mna tieto nove smarty dostacujuce. Pozri si porovnavacie video Peter McKinnona alebo Matti Haapoju kde obaja porovnavaju smart s DSLR za niekolko $1000. Mas co robit aby si zistil ktora fotka je z cim fotena. Samozrejme, na to treba vediet aj fotit, ale to aj s DSLR.

  • Videl jsem, jenze prece jen se jedna o fotku v YT videu v 1080p lol. Neco jinyho je A3 na zdi v plne kvalite. A jak rikam, staci trochu horsi svetlo a uz to jde uplne mimo s tim smootheningem a podobnym SW.

  • Lukass71: A jak rikam, staci trochu horsi svetlo a uz to jde uplne mimo s tim smootheningem a podobnym SW

   Tak to bys měl vyzkoušet něco lepšího, než IPhone 8!!

  • Lukass71: problem s chapanim pisaneho? Mne za posledny cas pride ze Apple ovce maju nejake selektivne vnimanie pisaneho, co mi nehra do kariet to ignorujem. Potom sa niet co cudovat ze v diskusiach vyznievate tak, hlupo.

  • xzeit: Tvl tak se koukni na ty sample photos u uplne kazde recenze jakehokoliv smartphonu. Stahni si je a koukni na ne potom full screen alespon na notasu. Je hezky ze si vsechni smrdlas na svym Mate 20, ale obrazky na vetsim pak vypadaji uplne jinak.

   Tomassx1: Zase naprosto nulovy prinos do diskuze, hlavne si zanadavat, i kdyz tohle nema vubec co delat s Apple, u ktereho sam pisu, ze se to tyka taky a uplne stejne.

  • Problem je v tom ze si citas ako sa ti zachce. Pisem tam ze pre bezne fotenie tie mobily su uplne dostacujuce a aj v priamom porovnani na velkom iMacu su tazko rozoznatelne. To ze si to niekto potom tlaci na A3 ako kalendar je jeho chyba. Ale zatracovat tu fotky z telefonov kvoli extremom? Bezny uzivatel si ich vytlaci tak maximalne v klasickom rozmere 9×15. Takze ano, moj posledny text je tiez uplne k veci, lebo ty porovnavas entry lvl DSLR s mobil co je uplne na hlavu uz len kvoli rozmerom. Na to ake su tie mobily male a mas i stale pri sebe, fotia porovnatelne ako tie kompakty/entry lvl DSLR (hlavne ked ho nemas so sebou vsak?)

  • Lukass71: o mobilní fotografie, resp.o fotoaparáty v mobilech se zajímám už hodně dlouho. Asi tak od dob Nokie 6230i a od té doby sleduji, porovnávám, testuji a představ si, že na monitoru a samozřejmě že 1:1. Fotky vypadají samozřejmě dobře, že se na ně díváš na hrubozrnnem monitoru je věc druhá. Pak blbě kecáš. Kvalita šla za poslední roky hodně nahoru a ty žvásty o prohlížení na monitoru atd…. To vypadá že sám jsi to nikdy neviděl a neměl s čím porovnat.

  • Tomassx1: Neskutecne zmatenej clovek. Zrejme ani nevis jak velky je iMac nebo jak mala je A3 lol
   Mobily nefoti ani porovnatelne s entry lvl DSLR… Uplne jina liga.

   xzeit: To je moc hezky, ze se o mobilni fotky zajimas a proto si asi nevidel nic lepsiho, ale mobily jsou na jine pouziti nez socialni site porad dost pozadu. Ale s jednim souhlasim, kvalita mobilni fotek jde dnes extremne rychle nahoru a urcite tam zlepseni jsou, ale vetsim kompaktum/dslr/mirrorless se proste ani nahodou nevyrovnaji. A to ani entry lvl.

  • Lukass71: ty mi nieco hovor o zmatenosti 😂😂

  • Tomassx1: Ocividne tu proste nerozumis, tak radsi nereaguj. Diky.

  • Lukass71: samozřejmě jsem se s nějakými fotoaparáty setkal, rodiče mají Nikon P610. Otec jej asi tři roky z5 kupoval, protože chtěl foťák s pořádným přiblížením. (v té době měl Lumii 950XL). Teď má Huawei Mate 20 pro a Nikon někde leží. Kvalita fotografie na úrovni Galaxy S7 s kterým jsem porovnával. Možná o chlup lepší v úrovni S8.

  • Jak jsem to řikal několikrát – v dnešní instagram/facebook době, kdy to každý zrasí filtrem jsou smartphone okej. Já fotím na automatiku, pokud mám čas se v tom hrabat, radši použiju bezzrcadlo, a tam samozřejmě není o čem. Výměnné objektivy, a když má člověk čas se hrabat v nastavení (tudiž to není úplný začátečník, něco o tom ví a záleží mu na výsledku), je daleko lepší volba klasický foťák.

  • Smartfon je okey na normální záznamy vzpomínek z dovolených atd. Náhražka kompaktu za pár stovek až pár tisíc úplně adekvátní. Kdo chce vyloženě fotit kalendáře, svatby atd na profi úrovni, samozřejmě volí jiný přístroj. Od toho tady jsou. Fotomobil je adekvátní náhražka…ale to už jsem psal výše. Kdysi jsem odfotil dovolenou na Nokii 808 a když jsem to ukazoval na TV, tak mi nevěřili, že je to z mobilu. Pak jsou tady samozřejmě takoví, co požadují kvalitu na vyšší úrovni, tak sáhnou po lepším fotoaparátu… ale psát, že fotka z mobilu je hrozná, nepoužitelná atp. je úplně mimo. (samozřejmě mám na mysli ty lepší fotomobily)

  • xzeit: Tak to si rozumime snad uz. Souhlasim s normalnimi zaznamy/vzpominky z dovolenych apod. Ale fakt otevrit to na laptopu/tv a limitace maleho senzoru a sw-processingu jsou videt dost zretelne– neco, cim proste ani ty nejlevnejsi zrcadlovky netrpi.
   Mobily zkratka dnes umi super fotky, ale jen trosku spatne svetlo a uz je to na vetsim nepouzitelne. Ale na telefonu samotnem/na socialnich siti, je to proste naprosto v poradku a naopak je obdivuhodne co dnes umi (viz nightmode).

 10. Řešíte 64GB základ když to samé má Apple iPhone 11 série tak nevím co je k smíchu 😁, i LG pochopilo že lepší je 128GB. Btw baterie je malá to ano ale je tam OLED takže výdrž bude na úrovni iPhone 11, Ultrawide není takže druhý je tam zbytečně. A vážně to neumí 4K 60FPS? Ty blaho 😁 to už i Huawei pochopilo že je třeba 60FPS.

  No takže, vlastě krom čistého OS to nenabízí nic extra navíc.

  90Hz je hezké ale ne něco co by mě mělo nutit koupit Pixel místo někoho jiného co umí i 120Hz.

  • „Řešíte 64GB základ když to samé má Apple iPhone 11 série tak nevím co je k smíchu 😁“

   Tak to iPhone nijak neomlouva, to ze to ma iPhone neznamena, ze je to v poradku. Standard by na vlajkovach proste mel byt tech 128GB (tady je to jeste paradoxne to maximum lol)

  • Jop. Tie pamatove verzie su cele zle. A este za tie peniaze 🤦‍♂️

  • Už aby byl minimum 256GB. Pro 4K videa ideál.

  • Ja myslim, ze zatim je na 256gb minimum brzo, preci jen ne kazdy ty videa toci a kdo jo, tak tahle pametova varianta je skoro u kazdeho smartphonu (krom tady lol).

 11. To víš že jo, ty profiku. Hod sem nějaký odkaz, at se můžeme na ty tvé profi fotky podívat. Jinak pokud někdo fotí takhle profesionálně, tak asi fakt nepoužívá mobilní telefon. Tady jsi ale na webu především o mobilních telefonech, takže se tahat nějaké focení na profi úrovni je bezpredmetne. Ultrawide na mobilu má přednosti, které jsem popsal výše a kvalita je dost dobrá na to, aby poskytla dostatečnou informaci tam, kde je potřeba. Jinak ty rozdíly jsou a docela markantní. Stačí se podívat na nějaké testy. Je mi jasné, že se tady nebavim Terrym, ale spíš Trollym.

 12. No, je to hnusný, co si budeme nalhávat. Dále je dost smutné, že co rok je to jiná snůška designu, funkcionality, filozofie, prostě v Google hodí třemi desetistěnkami a určí podobu řízení pro letošní rok. Bez ladu a skladu.

  • Uni: btw. si videl odomykanie tvarou v prevedeni google? Tomu sa hovori bez interakcie a nie tomu co ty nazyvas u konkurenta. Holt niekto pri tom aj premyslal a niekto si povedal, dobre je to tak.

  • Fakt nevim, co to je za trend, abych se dostal co nejrychleji na homescreen. To jsem jediny, co obcas proste koukne jen na lockscreen na notifikace a nepotrebuje nutne odemknout?

  • Zase si nepochopil text? Kto tu pise nieco o „dostat sa co najrychlejsie na home screen“?

  • lukass71: Což je problém ale přechodu na faceID. U čtečky si můžeš vybrat, jestli dáš prst na ní nebo na boku zmáčkneš power button a dostaneš se na lockscreen. U faceID to musí být volba no – buď žádný lockscreen nebude a budem skákat rovnou na plochu (kde bych teda u androidu očekával nějaký widget s notifikacemi, ne jen hloupou tenkou lištu nahoře) a nebo bude potřeba swipe, jako u iPhonu.
   Jako jak nadávám na 8+, že je to lopata atd, tak zrovna čtečka je věc, které se mi v budoucnu bude zbavovat těžce. Face ID se mi vůbec nelíbí

  • Definitivne nejnatvrdlejsi clovek tady. Pises tu o odemykani tvari v provedeni google – ala odemknuti hned na homescreen. Uz jsi v obraze? Nebo to chces jeste nejak blize popsat?

  • * to bylo na tomase.

  • Pánové pánové, dejte si do latě pojmy interakce, lock screen, autentizace, keyguard, home screen, apod. Nedá se to všechno míchat dohromady, pak z toho logicky nikde nevyleze kloudné téma.

   A ještě proboha do toho míchat widgety…

  • Bude to tym ze ten text nepatri tebe a ty sa vyjadrujes k niecomu o com zjavne nemas sajnu. Point textu je na tomto tu „bez interakcie“. Unikat uz bude vediet o co ide neboj. Ja ti to tu teraz nebudem vysvetlovat. Mozes si to dohladat pod inymi clankami, je toho dost medzi nim a xzeitom :)

  • Osobně jsem to „bez interakce“ taky nepochopil. O co teda jde, proč se o tom nikde nepíše? Našel jsem akorát to, že Pixel má širší úhel a zabírá větší prostor, než iPhone, což je určitě fajn, ale zas taková „killer feature“ to není.

  • unikat: takze odpoved nic ano? Budes len bezhlavo haldat temy ako odviest pozornost od toho tvojho „nevyzaduje si interakciu od uzivatela“?

  • qam: ide o to ze „FaceID“ v podani google nepotrebuje ziadnu interakciu (a to doslova) od uzivatela. Dvihnes telefon a mas odomknute a aj svajpnute na home screen. Kdezto unikat tvrdi ze FaceID od apple nevyzaduje interakciu od uzivatela, ale uz neberie do uvahy ze musis telefon najprv prebudit aby FaceID zacal scannovat a potom este aj svajpnut aby si sa niekam dostal. A to panove, nie je bez interakcie. Je tam minimalne jedna interakcia uzivatela so zariadenim.

  • Ano, interakce tam je. Ale to nic nemění na našich příspěvcích, co píšeme s lukass71… určitě nelze říct, že jedno je lepší, jako to druhé
   Co napsal unikát neřeším.

  • TomasSX1: Sorry, odpověď, ano, Google zcela zkopíroval princip od Apple. Po okopírování bez výměnného úložiště, s unibody šasi, bez jacka, povolování přístupů aplikací, navigaci systémem jsme u prozatím poslední kopie Applího, „FaceID“. Cíle je dosaženo, není prakticky rozdíl mezi iPhone a Nexus resp. Pixel.

  • TomasSX1 | 16. 10. 2019 v 11:38: Opět, je třeba si urovnat témata viz „uni 16. 10. 2019 v 11:29 + probuzení přístroje“, jinak z toho bude zase diskusní guláš…..

  • qam: To na Lukass71 je odpoved opravnena lebo nevedel na co narazam ale zatiahol moju reakciu na unikaza niekam inam aj ked nic zle nenapisal. Ja tiez nehovorim ze jedno je lepsie ako to druhe. Mne je to ukradnute. Ide mi len o to, vyvratit unikatove „fakta“, vymysli atd. Lebo zavadza ludi ktori hladaju odpovede v komentaroch, svojimi vymyslami a polopravdami.

  • uni: facepalm 🤦‍♂️

  • Unji: pojmy si dej dohromady hlavně ty. Hlavně teda pojem interakce.

  • uni: Koukám, že konzistence tvých názorů je opět nulová. My jsme nechtěli tvůj výčet toho, kde co Google zkopíroval (navíc když výčtu, co zkopíroval Apple jsme se nikdy nedočkali – tak jen namátkou – control center, haptic touch, bezdrátové nabíjení a dalších asi 20 věcí, které ovce nikdy nepotřebovaly, ať už na SW či HW úrovni), přesto jsme se výčtu dočkali. Tak ta technologie, kterou Google zkopíroval, nebyla žejo žádný výmysl Apple (stejně jako tu čteme lži o tom, že Google zkopíroval gesta od Apple, které Apple ovšem předtím ukradl z webOS), to je první věc. Druhá věc – když něco ukradne Apple, tak se tu dozvíme, že je to vlastně dobře, protože až teprve on danou věc zdokonalil a uvedl v dobrou použitelnost. Ano, tuto věc konečně dovedl Google k dobré použitelnosti – zvednu mobil, je odemčen.

  • TomasSX1: Ok, chápu a končím. Přeji hodně sil v nekonečném boji udělat ze zmateného unikáta nezmateného…

  • xzeit: ako unikat by povedal, a to je pritom tak jednoducha tema. A on sa v tom dokaze tak neskutocne stratit a vykrucat 😂

  • Menty: „Ano, tuto věc konečně dovedl Google k dobré použitelnosti – zvednu mobil, je odemčen.“ Ano, iPhone X, rok 2017. Jako chlapci, tak drsná neznalost téma….:(

  • Interakce tam je vždy. Musí být. FaceID si musí přečíst data obličeje. Obličej je vystaven FaceID. To jsou ty vzájemné interakce. Pak záleží na nastavení odemknuti. Přímé odemknuti, nebo swipe atd. Uni dva týdny zpátky psal, že FaceID nevyžaduje žádnou interakci, což je blbost.

  • uni: 😂😂😂

   a ty v tom budes pokracovat dalej 😂😂 Problem bude asi v tom, ze si ten iPhone X z roku 2017 videl len vo vyklade iStores.

  • uni: Mazej do elektra. Zvednu mobil – a musí následovat ještě swipe hore. To je zdlouhavé, nepohodlné, pomalé. Tady zvednu a jsem rovnou na hlavní ploše, takže můžu hned pracovat. Toto jsi v elektru asi nezkoušel, uni uni, taková strašná neznalost témata.

  • Uni: přesně tak, vzájemné působení a to zná, že FaceID působí na obličej a oblicej na FaceID. Výše popsáno mnou….i to je interakce. Nebo si pořád myslíš že interakce je, že na něco musíš sáhnout? Že musí dojít k fyzickému kontaktu?

  • uni: to je uz kus extrem teraz co xzeit pise. Staci uz len to, ako FaceID naskenuje tvar a odomkne telefon. Interakciu tam treba aj keby si sa do kocky poskladal.

  • Uni: ano, tvé znalosti jsou dost mizerné. Poslal jsem ti skriptum, kde jsou interakce atd. dost podrobně popsány. Ještě se to dy zeptám, pořád tvrdíš, že FaceID nevyžaduje žádnou interakci?

  • TomasSX: Nope. Po sté, odečítání obrazu obličeje (dlaně) není interaktivní. Interaktivní je odečítání otisku prstu, musíš prst přiložit, někdy i provést stisk. U bezdotykové autentizace nic dělat nemusíš. Není interakce.
   ¨

   Furt, furt, furt dokola, neskutečná pakárna….:((( Už to tu pomalu volá po úklidu.

  • Asi zajdu za bývalým profesorem této problematiky a zeptám se ho, jestli by mi to mohl dát i písemně 🤣

  • uni: si beznadejny pripad…

  • a pritom to je tak jednoduche…

  • TomasSX1: Ano, je to velice jednoduché. Definice je na webu, poslal jsem odkaz. Několikrát jsem popsal princip FaceID&spol., stačí více méně selský rozum. A přesto posun jistých jedinců nula. Je to smutná stránka této komunity zde.

  • „_qam_Nahlásit | 16. 10. 2019 v 11:41
   Ano, interakce tam je. Ale to nic nemění na našich příspěvcích, co píšeme s lukass71… určitě nelze říct, že jedno je lepší, jako to druhé
   Co napsal unikát neřeším.“

   Souhlas, bylo by dobre mit tu moznost v nastaveni a vybrat si.. A to na obou platformach.

  • Úplně mimo. Dělat nic nemusíš, bavíme se ale o interakci a ne o interaktivite. Samozřejmě že je interakce. Popiš mi princip FaceID. Co přesně FaceID dělá a co potřebuje. Možná to pak už konečně pochopíš.

  • „Jinak tohle je právě ta věc, o které posloucháme, jak Apple sice nepřináší nic nového, ale jen ladí stávající technologie do super použitelnosti. Občas to pravda je, občas ne, tohle je případ toho, jak to vyladil Google. Zvednu mobil – jsem na hlavní ploše. Rychlé, intuitivní, nemusím se o nic starat. Řešení Apple je schizofrenní (nejdřív vlastně nemusím nic dělat, pak musím šahat na displej, takže vlastně je jedno, jestli používám třeba čtečku v displeji, když na něj musím stejně šahat), pomalé a polovičaté.“

   Ale co kdyz nechci byt na hlavni plose ale jen zkontrolovat cas/notifikace. Neco, co dela spousta lidi kazdou chvili. Tim nerikam, ze to reseni Applu je nejak lepsi, ale aspon moznost si tohle kazdy prizpusobit by proste byla vhodna.
   Nic do ‚dokonalosti‘ tu Google rozhodne nedotahl.

  • Uni: nie, znovu a zas nie. Interakciu v tvojom ponimani vyzaduje aj FaceID. Tak ako prilozis prst na citacku (alebo pritlacis kombik) musis aj FaceID ukazat svoju tvar, piradne este urobit svajp. Cize interakcia medzi uzivatelom a zariadenim je, a mozes tvrdit co len chces. Pravdu mat nebudes.

  • lukass71: Tak my samozřejmě víme, že pro tebe bude řešení Apple vždycky to nejlepší a konkurence nic nedokázala. A když chceš čekovat notifikace, tak zvolíš pomalé a schizofrenní řešení Apple. Jednoduchý a prostý.

  • „Tak my samozřejmě víme, že pro tebe bude řešení Apple vždycky to nejlepší a konkurence nic nedokázala.“

   „Tim nerikam, ze to reseni Applu je nejak lepsi, ale aspon moznost si tohle kazdy prizpusobit by proste byla vhodna.“

   Umis cist?

  • TrueDepth kamera promítá a analyzuje přes 30 000 neviditelných teček, vytváří z nich hloubkovou mapu vaší tváře a zároveň váš obličej snímá infračerveným světlem. Získává tak naprosto přesné údaje o obličeji.

   To dělá teda FaceID.

   Obličej je pak vystavován působení FaceID.

   Over

  • Luakss71: „Ale co kdyz nechci byt na hlavni plose ale jen zkontrolovat cas/notifikace.“

   Dobra sprava pre teba, na tieto veci mas na Pixel AOD :) Dokonca nemusis brat telefon ani do ruky aby si videl kolko je hodin, moze ostat polozeny na stole.

  • Přesně to jsem chtěl taky napsat – na to máš AOD. Plus tu neustále šermujete smartwatch (a celkově nositelnou elektronikou), tak notifikace uvidíš na smartwatch. Jednoduché.

  • tomassx1: Tak to by me zajimalo, co si prectes z tehle notifikaci.. Krom toho, ze ano, notifikace tam jsou.
   [odkaz]

  • No a to ti nestaci aby si rozhodol ci ten telefon chces zobrat do ruky alebo nie? A ked uz ho mas v ruke, tak nie je jednoduchsie rovno tie notifikacie aj precitat, teda mat odomknute zariadenie?

   Ale ako som pisal, moja pointa celeho nie je ci je to lepsie/horsie. Pre mna za mna si odomykal na lockscreen a svajpuj. Ja proti ani jednemu rieseniu nic nemam. Ja na S10+ pouzivam obe moznosti, FPR ma dostane rovno na homescreen, a face na lockscreen.

  • Tomassx1: Takze chapes o cem tu snad uz pisu ne? Proste mit tu moznost. Ani jedna proste neni objektivne „lepsi“. Obcas chce clovek rovnou na homescreen/posledne otevrene aplikace, obcas chce jen zchecknout notifikace na lockscreen (a ne malinke ikonky bez vyznamu fakt nestaci).

   Stejne jako objektivne neni lepsi Android ani iOS, oba maji svoje omezeni a zase svoje vyhody. Nechapu proc je na tomhle webu tak tezke pochopit, ze kazdy ma sve preference.

  • Lukass71: ved ja som ti na to ani nic nepisal snad nie? Cely HomeScreen a moznost volby si zaniesol do mojho vlakna ty. A to bezdovodne. Ja som na to nikde ani slovom nenarazal. Takze toto si uz musis urovnat sam so sebou :)

  • @Menty: Používals to někdy? Ptž bys věděl, že nechceš jít na tu plochu hned, bez toho swipu. Věř mi, fakt nechceš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).