Cena:

Xperia XZ1 na první fotografii: Sony to bez rámečků ještě neumí

Společnost Sony připravuje pro veletrh IFA nové smartphony, nejpravděpodobněji se bude jednat o trojlístek modelů Xperia XZ1, XZ1 Compact a X1. Parametry prvních dvou modelů postupně odhalují benchmarky (více informací), vzhled vlajkové Xperie XZ1 navíc nyní odhaluje první fotografie.

Že se skutečně jedná o Xperii XZ1, prozrazují informace o telefonu, na nichž je k vidění kódové označení G8341. Informace o systému zároveň potvrzují, že Sony do nových Xperií nasadí rovnou nejnovější Android 8.0. Ze snímku je také patrné, že Sony zatím nezavítá do rozšiřujícího se klubu bezrámečkových smartphonů, brada a čelo zařízení mají stále pořádnou šířku, přitom jejich ploch nevyužívají ani senzorová tlačítka, ani čtečka otisků prstů. Xperia XZ1 dostane do výbavy čipset Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM a dvojici fotoaparátů o rozlišení 13 a 19 Mpx.

Kromě Xperie XZ1 unikly snímky dalších dvou telefonů s kódovými označeními G34xx (zřejmě Xperia XA1) a G84xx (patrně Xperia XZ1 Compact). Ani u nich nemůžeme očekávat bezrámečkový design, překvapením je navíc čtečka otisků prstů na zadní straně zařízení. Zda toto umístění zvolí Sony i u Xperie XZ1, zatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.