Xperia XZ1 a Compact se blíží. Zřejmě se dočkáme Snapdragonu 835 a Androidu 8.0

Sony zřejmě na berlínském veletrhu IFA omladí své smartphonové portfolio, naznačuje to alespoň častější výskyt dosud nepředstavených smartphonů v benchmarcích. Jeden z nich je uveden pod kódovými označeními G8341 a G8342, což je patrně Xperia XZ1 v single SIM a dual SIM variantě, druhý má pak označení G8441 a jedná se zřejmě o Xperii XZ1 Compact.

Pokud budeme považovat údaje z benchmarků za spolehlivé, můžeme se těšit na novou vlajkovou loď a její zmenšenou variantu, která nebude mít žádné větší kompromisy. Oba telefony má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 835 ve spolupráci se 4 GB RAM, oba také mají dostat nejnovější Android ve verzi 8.0.

Rozdíl mezi oběma telefony bude především ve velikosti, standardní Xperia XZ1 má dostat 5,1″ displej s Full HD rozlišením, Xperia XZ1 Compact pak má disponovat 4,6″ zobrazovačem s HD rozlišením. U modelu XZ1 prozradil benchmark GFXBench ještě další podrobnosti – vnitřní úložiště má mít kapacitu 64 GB, fotoaparáty budou mít rozlišení 19 a 13 Mpx.

Tisková konference Sony se odehraje den před oficiálním zahájením veletrhu IFA 31. srpna v 13:00, novinky by se mohly podle posledních spekulací dostat do prodeje již deset dní po premiéře.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku