Domů » Bleskovky » Už i Xiaomi má telefon se dvěma fotoaparáty. Redmi Pro láká na 10jádrový procesor

Už i Xiaomi má telefon se dvěma fotoaparáty. Redmi Pro láká na 10jádrový procesor

Dnes se konala tisková konference společnosti Xiaomi. Na této akci byly představeny nové notebooky, které vypadají opravdu velmi povedeně, ale došlo i na nový smartphone. Xiaomi Redmi Pro bude lákat především na výborný poměr ceny a výkonu.

xiaomi-redmi-pro

Základem telefonu je 5,5palcový OLED displej s rozlišením FullHD (1080 × 1920 pixelů). Klávesa Home sídlící pod displejem je doplněna o čtečku tisků prstů. Na trh dorazí dvě verze, které se budou lišit použitým čipsetem a kapacitou operační paměti. Dražší varianta, jejíž cena byla stanovena na 255 dolarů (6 300 Kč bez PDH), spoléhá na čipset MediaTek Helio X20. Ten nabízí celkem 10 procesorových jader a jeho maximální takt by se měl pohybovat kolem 2,3 GHz. Operační paměť nabídne kapacitu 3 GB. Vzhledem k použitému čipsetu je zřejmé, že se opět nedočkáme kompletní podpory evropských LTE sítí.

xiaomi-redmi-pro(2)

Dražší model se bude prodávat za cenu 300 dolarů (7 400 Kč bez DPH) a nabídne o 1 GB více operační paměti a také lehce výkonnější čipset MediaTek Helio X25. Odlišnosti najdeme i v kapacitě vnitřního úložiště – zatímco u levnějšího modelu si budete muset vystačit s 64GB paměti, dražší verze nabídne rovnou 128 GB.

Xiaomi Redmi Pro je vybaven duálním fotoaparátem. Hlavní senzor nabízí rozlišení 13 megapixelů, druhý 5megapixelový čip slouží pro zaznamenání hloubky obrazu. Výrobce se chlubí tím, že by toto řešení mělo uživatelům nabídnout efekt bokehu jako digitální zrcadlovky. Na zádech nechybí pochopitelně ani přisvětlovací LED.

xiaomi-redmi-pro(3)

Díky akumulátoru s kapacitou 4050 mAh bychom se měli dočkat solidní výdrže. Xiaomi Redmi Pro má zaděláno na slušný úspěch. Tento skvěle vybavený smartphone se začne oficiálně prodávat od 6. srpna.

Xiaomi Redmi Pro můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

17 komentářů

 1. Vzhledem k tomu, jak má Xiaomi obecně zastaralý OS se asi o Tangu můžeme nechat zdát, Prostě jen zkopírovali dvě díry v zadním krytu:)

  • jmenopriezvisko

   Zase optimalizace MIUI je daleko lepší než u iOS, který laguje podobně jako TouchWiz v dobách své největší slávy.

 2. Alec (neregistrovaný)

  V článku popisujete dva dražší variantu a dražší model. :)
  No jsem zvědavý jak to bude fotit, podle ukázkových dvou snímků to vypadá divně.

 3. Čím více jader, tím více Adidas … ale dvoujádrový Apple A9 nebo A9X tomu stejně natrhne p*del…

  • Nebo blíže Qualcomm SD820 s 2+2 (tedy teoreticky, výrobce tvrdí něco jiného):)

   • Fore (neregistrovaný)

    Ale musíte si uvědomit, že náklady na výrobu toho MediaTeku budou v porovnání s A9 nebo A9X minimální. Takže poměr cena/výkon je právě na jejich straně – a to velmi výrazně. A co do výkonu bude zaostávat především GPU část. CPU bude velmi podobné… (Nejsem zastánce ani fanoušek MediaTeku)

   • Fore (neregistrovaný): Koukal jsi někdy na testy singlecore?:) Pak věz, že „velmi podobné“ jaksi nee:)

   • Xoo (neregistrovaný)

    Koho zajímá SingleCore výkon? Jeden z nejčastějších bodů v článcích typu 10 mýtů Androidu.

    Je úplně jedno jestli má SoC dvě jádra CPU a 6 jader GPU jako iPHONE 6S nebo 4 jádra jako Snapdragon 820 nebo 8 Jader jako Exynos od Samsungu nebo 3 jádra CPU a 12 jader GPU jako některé modely iPadu.

    V celkovém počtu jader SoC většinou trhá rekordy právě Apple narozdíl od Qualcommu, který umí navrhnout chip s mnohem méně clustery/jádry na ARM architektuře než Apple a přitom s vyšším výkonem než A9.

    Důležitý je MultiCore výkon, jak iOS, tak i Android pracují na ARM architektuře fakticky neustále v MultiCore. Každá aplikace vydaná pro Android i iOS využívá všech jader SoC současně, vše řídí přímo systém. Není vyžadována žádná speciální optimalizace při vývoji appek.

    Naproti tomu u x86 platformy (Win10 a OS X, Linux) stále ještě existují staré aplikace, které využívají pouze SingleCore výkon, ale jsou to spíš vyjímky.

    A pravda je, že poměr cena výkon je u MTK vynikající, GPS perfektní, GPU u Helií ve FullHD rozlišení bohatě stačí na všechny hry v Play Store a ještě dva až tři roky stačit bude.

  • jmenopriezvisko

   To pochybuju, i levný Snapdragon 615 je výkonný stejně jako drahý A8.

   A9 byl dávno překonán Snapdragon 820 i Exynos 7789 je o hodně výkonnější.

   A9 je srovnatelný možná s rok starým Snapdragonem 810v2, kterému měl konkurovat.

   Helio X20 a X25 s celkovými 10 nebo 12 clustery na tom jsou výkonově daleko lépe než Apple A9 s 8 clustery a A9X se 14 clustery, přitom za třetinovou cenu oproti A9 a A9X.

 4. Zog (neregistrovaný)

  Za tu dubu co se vyblíváš v diskusích jsi už mohl pochopit jak a proč se používají clustery v soc. Kupříkladu v tomto nejede nikdy víc než 4 najednou. Takže máš vlastně troje adidasky. Papuče na doma, pohodlné boty na chůzi a tretry na běh.

  • Xoo (neregistrovaný)

   Čoveče u telefonů, ktoré jsou osazeny QuadCore SoC málokdy jede víc jak čtyři clustery současně.

   Většina OctaCore SoC na trhu využívá všech osm jader současně v případě potřeby, není tak složité sledovat to díky CPU load util, nebo si zapnout sledování CPU ve vývojářských možnostech.

   Chytřejší SoC na Big.Little architektuře jako DecaCore Helia MTK mohou fungovat tak, že jeden z posledního páru clusteru připojí samostatně, takže fakticky fungují stejně jako OctaCore, nebo taky NE.

   „Takže máš vlastně troje adidasky. Papuče na doma, pohodlné boty na chůzi a tretry na běh.“

   Tak hloupé řetězení výkonu využívá především Apple, iPad Pro disponuje TwelveCore GPU a iPhone 6S HexaCore, typicky iPhone 6S a A9 ve většině případů využívá více jader SoC než většina soudu androidů na trhu.

   Takže pane VYBLÍVÁ a PRŮJEM seš hlupák.

   Co myslíš UNI jak velký musí být někdo hlupák, keď vyplodí volačo takého:
   „Kupříkladu v tomto nejede nikdy víc než 4 najednou.“ ?

   • Jenže to máš celé špatně :-)

   • zog (neregistrovaný)

    Chlapče jak se říká u nás na Horňácku. Rozumíš tomu jak koza huslám a pleteš si koše s baňama. Už v prvné větě máš totální nesmysl. A zbytek snad ani není hoden komentáře.

   • zog (neregistrovaný)

    Pro příště si opakuj mantru : Společně jedou pouze jádra stejné architektury. Když to nepomůže udeř hlavou o stůl.

   • zog (neregistrovaný): Do not feed the troll:)

  • jmenopriezvisko

   uni aka zog v mém přístroji funguje všech osm jader SoC v jednom okamžiku, kdyby to tak nebylo, nebyl by důvod vymýšlet big.little architekturu, i když jsi jeden a ten samý troll, tak když tomu vůbec nerozumíš, tak alespoň nechoď mást ostatní uživatele

 5. zde (neregistrovaný)

  10 jader? A bude s tím android konečně dekodovat 320kbit mp3 bez logování?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).