Domů » Články » Xiaomi Mi Notebook Air představen: Windows 10, slušná výbava a pěkný design

Xiaomi Mi Notebook Air představen: Windows 10, slušná výbava a pěkný design

Značka Xiaomi dnes podle plánu představila svůj nový Mi Notebook Air se 13,3″ Full HD displejem a operačním systémem Windows 10. Původně se spekulovalo o tom, že design bude podobný MacBooku Air, notebook od Xiaomi jde ale vlastní cestou.

Xiaomi Mi Notebook Air

V hliníkovém těle najdeme procesor Intel Core i5 (6200U, až 2,7 GHz), 8 GB DDR4 RAM, 256GB SDD (PCIe) úložiště a grafickou kartu NVidia 940 MX. Celková hmotnost zařízení je 1,28 kg, rozměry jsou 309,6 x 210,9 14,8 mm. Výrobce se chlubí 9,5 hodinovou výdrží na jedno nabití (baterie má kapacitu 40 Wh) a podporou rychlého nabíjení, kdy se akumulátor na 50 % kapacity dobije už za 30 minut.

xiaomi-mi-notebook-air-mi-band

Mi Notebook Air dále nabízí dva USB 3.0 porty, 1x HDMI, 1x 3,5mm výstup na sluchátka a jeden USB-C port. Klávesnice je samozřejmě podsvícená a zajímavé je, že na víku nenajdeme logo výrobce. Zákazníci však budou mít možnost přizpůsobit si design víka díky celé řadě samolepek s pestrými motivy.

Xiaomi Mi Notebook Air
Vzhled notebooku si zákazníci budou moci upravit díky celé řadě samolepek

V Číně se notebook začne prodávat už 2. srpna, v přepočtu za zhruba 18 440 Kč. Kromě toho Xiaomi nabídne také menší a zároveň levnější model s 12,5″ displejem poháněný procesorem Intel Core M – jeho cena bude necelých 13 000 Kč (bez dedikované grafiky, se 4 GB RAM a 128GB SSD přes SATA). Mimo bílé varianty bude k dispozici také zlatá verze, informaci o dostupnosti na evropském trhu zatím nemáme k dispozici.

Zařízení značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Ta lepší varianta bude/nebude?

  2. pet (neregistrovaný)

    teda 13 palec ma dost brutalni vahu. snad ten 12,5 bude mit pod 900 g. pri teto cene bych o levnejsim uvazoval :-)

  3. Jediný problém bude asi servis, hm?

  4. orgasmick (neregistrovaný)

    Kde máte ten notebook s GTX970M? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).