Xiaomi má novou powerbanku: 10 000 mAh, USB-C a nízká cena

Na letošním veletrhu MWC představila společnost Xiaomi svůj vlajkový model Mi5 (videopohled), který je mimo jiné vybaven konektorem USB typu C. Nyní tento čínský výrobce představil zcela novou power banku, kterou ocení právě majitelé telefonů s USB-C.

xiaomi-mi-powerbank-pro

Xiaomi Powerbank Pro si zachovává hliníkové tělo se zakulacenými boky, jako je tomu u starších modelů. Tloušťka těla je však pouze 12,6mm a snížila se i hmotnost na výsledných 223 gramů. I přes menší rozměry nabízí power banka kapacitu úctyhodných 10 000 mAh. Úroveň nabití lithium-polymerových článků signalizuje čtveřice bílých LED.

Snímek obrazovky (83)

Kromě vzhledu je hlavní změnou konektorová výbava. Původní microUSB konektor byl nahrazen novějším typem USB-C, který najdeme ve smartphonech jako Xiaomi Mi5, OnePlus 2, Nexus 5X a dalších. Novinka podporuje rychlonabíjení při třech různých úrovních výstupního výkonu – 5V/2A, 9V/2A a 12V/1,5A. Rychlejší je i nabíjení samotné power banky, které při použití 18W napájecího adaptéru trvá prý 3,5 hodiny. Adaptér bohužel opět nebude součástí balení.

Snímek obrazovky (82)

Xiaomi Power Bank Pro podporuje celou řadu ochran jako je například ochrana proti zkratu, proti přepětí, tepelná ochrana a jiné. Jak je u výrobce dobrým zvykem, byla cena stanovena velmi nízko. Na domovském trhu se bude novinka prodávat za 149 juanů (cca 560 Kč bez DPH). Časem by se měla power banka objevit i v nabídce českých obchodů.

Powerbanku od Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

4 komentáře

 1. LOL, pochlubit se hodnotou a pak říci „ale není součástí balení“ může opravu jen čínský kreativní marketnig…

  • trent (neregistrovaný)

   Mozna ti unikla jedna drobnost, tenhle clanek nepsal čínský kreativní marketning. Ale co uz, svuj cil mas opet splnen, jako rozmrzelej duchodce jsi si opet kopnul, hmm…

   • http://en.miui.com/thread-235721-1-1.html
    „With ordinary 5V/2A input, you need around 6 hours to completely charge your powerbank. 10000 Mi Powerbank Pro which comes with 18W ultra fast charger, the charging time is greatly shorten by 40% and only takes 3.5 hours to do so. Convenient right?“

    Zde článek: „Adaptér bohužel opět nebude součástí balení.“ Tedy se tato informace nezakládá na pravdě, a adaptér JE součástí balení? Pak by měla redakce aktualizovat článek. Protože dle vyjádření oficiálního? článku je tedy v balení 18W adaptér.
    Pak se omlouvám, že jsem tuto mylnou informaci ze zdejšího webu interpretoval jako oficiální.

 2. mino (neregistrovaný)

  12,6mm je moc, bral by som do 9 mm.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel