Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 4 a Mi 9 Pro znají datum odhalení: nabídnou skvělou výbavu a podporu 5G

Xiaomi Mi Mix 4 a Mi 9 Pro znají datum odhalení: nabídnou skvělou výbavu a podporu 5G

Vánoce se pomalu blíží, a tak výrobci smartphonů představují své podzimní modely. Výjimkou nebude ani čínské Xiaomi, které si na příští úterý 24. září naplánovalo tiskovou konferenci. Oficiální upoutávka dokonce prozrazuje, na jaké novinky se můžeme těšit – hlavními hvězdami tiskové konference se stanou smartphony Mi 9 Pro a Mi Mix 4, u nichž výrobce slibuje podporu sítí 5G.

xiaomi

Xiaomi Mi 9 Pro

První připravovaný model bude patrně vycházet z jarního vlajkového smartphonu Xiaomi Mi 9, patrně se stejným designem a totožným 6,39″ Super AMOLED displejem. Změna by měla nastat pod kapotou, kam má být instalován novější čipset Qualcomm Snapdragon 855+, větší baterie s kapacitou 4 000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 30 Wattů.

Xiaomi Mi Mix 4

Druhý model by měl rovněž nabídnout čipset Qualcomm Snapdragon 855+, avšak zabalený do jiného těla se zahnutým Quad HD displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz. Hlavní novinkou tohoto telefonu se má stát 108Mpx fotoaparát od Samsungu, který budou doprovázet sekundární snímače s teleobjektivem a širokoúhlou optikou.

mix

Podle některých spekulací by se telefon měl jmenovat Xiaomi Mi Mix Alpha, to však zatím nemůžeme potvrdit, ani vyvrátit.

Další novinky

Společně s novými telefony přijde i nové prostředí MIUI 11 postavené nad Androidem 10. Toto prostředí by měla dostat i spousta starších telefonů Xiaomi. Očekává se i odhalení nového televizoru Mi TV.

mi

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Takovy drobny feedback, pokud Xiaomi zna datum odhaleni, bylo by fajn, aby se ho dozvedel i ctenar…a nemusel ho lustit z cinskeho obrazku..=)
    BTW, zdrojovy clanek ma to datum v prvni vete, no a nedej boze, aby to bylo rovnou v nadpisu, ze? Ale to by pak asi lidi neklikali, nebo co…

    • Jako převést něco do místního času, měny, jednotek,…. uf, to chceš po novinářích dnešní doby příliš…

  2. A za pár let dopadnou jako Huawei.

    • Je to vcelku jedno. Stejně to jsou společnosti vytržené z tržního soutěžení, které jen mrví trh, né-li mu přímo škodí (průmyslová špionáž, apod.). Západních společností vyrábějící IT máme jako šafránu, o ty je třeba se spíše strachovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).