TOPlist

Xiaomi Mi Mix 4 bude vyčnívat z davu: 108Mpx fotoaparát doplní 90Hz displej a ultra rychlé nabíjení

V čínských médiích se objevily informace o uniklých parametrech připravovaného Xiaomi Mi Mix 4. Nová generace smartphonu z dnes již svým způsobem legendární „bezrámečkové řady“ podle zveřejněných údajů rozhodně nezapadne.

mi mix 4 specs leak

V první řadě to vypadá, že je potvrzena předchozí spekulace, že telefonem, který dostane 108Mpx snímač od Samsungu, bude opravdu tento model. Tato kamera bude samozřejmě na zadní straně, přední pak bude patřit vysouvací selfie kamerce s dosud neznámým rozlišením.

Mi Mix 4 hráče (ne)potěší

Podle uniklých parametrů bude Xiaomi Mi Mix 4 vybaveno displejem s 90Hz obnovovací frekvencí. Ta stále ještě není úplně standardem ani u vlajkových modelů. Ocení ji především hráči, kterým by však mohla vadit další novinka – zaoblené hrany displeje. Díky nim sice Xiaomi docílí v podstatě úplné eliminace bočních rámečků, avšak nakolik půjde o praktické řešení pro úchop při hraní, je poněkud diskutabilní. Z minulosti již každopádně víme, že použit bude panel s 2K rozlišením.

vivo nex 3 2
Displej nového Xiaomi Mi Mix 4 by údajně měl velmi připomínat Vivo Nex 3.

Čínský zdroj dále láká na 40W rychlonabíjení. Zde však není úplně jasné, jestli se myslí klasické drátové nabíjení, nebo jde o vylepšení již dříve oznámené technologie Mi Charge Turbo. Ta byla představena v pondělí v 30W variantě, kterou jako první uvidíme u 5G verze Xiaomi Mi 9. Na stejné akci však zástupci Xiaomi oznámili, že připravují i 40W standard bezdrátového nabíjení.

Novince nebude podle starších informací chybět plně keramické tělo. V něm se bude ukrývat osmijádrový Snadpragon 855 Plus, jemuž bude sekundovat až 12GB RAM. Vnitřní paměť pak má dosahovat kapacity 1 TB. Definitivního potvrzení parametrů se dočkáme zřejmě až při oficiálním představení. To by mělo v Číně proběhnout 24. září.

Autor článku Tomáš Krompolc
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku