TOPlist

Xiaomi Mi Mix 4 se blíží. Oslnit má především 108Mpx fotoaparátem

mix

Řada smartphonů Mi Mix od Xiaomi se historicky vyznačovala důrazem na co největší využití čelní plochy displejem, dnes už však má „bezrámečkový“ design každý druhý telefon. Xiaomi i přesto plánuje představit Mi Mix s pořadovým číslem 4. Jaké trumfy připravovaný vlajkový smartphone pro druhou polovinu letošního roku z rukávu vytáhne?

Xiaomi Mi Mix 4: plná záda megapixelů

Xiaomi Mi Mix 4 bude chtít zaujmout především fotoaparátem, čínský výrobce údajně využije 108Mpx snímač od Samsungu, na jehož vývoji se čínská firma podílela a hodlá jej nasadit do většího množství zařízení. 108Mpx fotoaparát ale rozhodně nebude na zádech telefonu sám, doprovodit jej má 16Mpx kamerka s ultraširokoúhlým objektivem, a pak také 12Mpx fotoaparát schopný 5násobného optického přiblížení.

samsung 108mpx sensor visual

Telefon údajně poběží pod taktovkou výkonného čipsetu Qualcomm Snapdragon 855+, který bude volitelně spárován s 5G modemem. Nejvyšší verze telefonu má disponovat až 12 GB RAM, chybět nebude ani funkce reverzního bezdrátového nabíjení.

Xiaomi Mi Mix 4 si údajně svoji premiéru odbyde 24. září, pravděpodobně tak bude chtít přímo změřit síly s konkurencí od Apple a Huawei. Operačním systémem má být nejnovější Android 10 zahalený do nadstavby MIUI 11.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku