TOPlist

Vivo NEX 3 na videu. Dostane obří displej přetékající přes hrany a neskutečně rychlý internet

vivo nex 3 1

Smartphony Vivo NEX se vyznačují především obrovskými displeji, které sahají až ke krajům telefonu; ostatně právě u první generace Vivo NEX jsme vůbec poprvé viděli řešení s vysouvací selfie kamerkou. Čínský výrobce se chystá brzy představit model Vivo NEX 3, který opět disciplínu „display-to-body ratio“ posune ještě o kus dál, podle nedávného tweetu informátora Ice Universe má mít dokonce displej větší plochu než samotný telefon. Jak je to možné?

Vivo NEX 3: displej vpředu i na stranách

Jednoduše. Vivo displej přehne přes okraje, takže do plochy displeje započítá i plochu zobrazovače na bocích. Jak to bude vypadat naživo, se můžete podívat v následujícím videu s prvními dojmy z předprodukčního kusu od Mrwhosetheboss.

Ve videu sice nebyly zmíněné samotné papírové hodnoty, avšak i tak se jedná o velmi kvalitní materiál odhalující některé detaily. Displej je skutečně obrovský, přetéká přes okraje a nenarušuje jej žádný výřez či otvor, selfie kamerka je opět schována ve vysouvacím modulu. Co hodně překvapí, je dvojice zamykacích kláves – jedna je klasicky napravo, druhá nahoře.

Beztlačítkově je naopak řešena změna hlasitosti, kterou zajišťují dotykové senzory pod a nad zamykacím tlačítkem na boku. Na obvodu telefonu dále najdeme USB-C konektor a sluchátkový jack. Hlavní fotoaparát má být složen ze čtyř čoček, přičemž hlavní snímač má zaujmout rozlišením 64 megapixelů.

vivo nex 3 3

Neskutečně rychlá data

YouTuber se také hodně věnoval testování rychlosti síťového připojení, neboť Vivo NEX 3 bude disponovat podporou sítí 5G. I když se nám může zdát rychlost na LTE dostačující, 5G bylo v některých scénářích až desetinásobně rychlejší. Film z Netflixu bude možné stáhnout téměř na lusknutí prstu.

vivo nex 3 2

Rychlé bude i nabíjení, některé zdroje hovoří i o výkonu 120 Wattů, my však budeme věřit spíše reálnějšímu číslu 44 Wattů, o kterém se rovněž mluví.

Kdy bude smartphone Vivo NEX 3 představen, zatím nevíme, dá se však předpokládat, že se tak stane už příští měsíc.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku