Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7 má dostat funkci, kterou má zatím jenom iPhone X

Xiaomi Mi 7 má dostat funkci, kterou má zatím jenom iPhone X

Společnost Xiaomi nás letos zásobuje vlajkovými smartphony. K modelu Mi Mix 2s před nedávnem přibyl herní telefon Black Shark, čínská firma navíc ještě připravuje řadový vlajkový model Mi 7. Čím by měl zaujmout?

Poslední zprávy z čínských zdrojů naznačují, že by Xiaomi Mi 7 mělo disponovat pokročilým skenováním obličeje ve 3D, podobně jako to umí iPhone X (recenze) se svojí kamerkou TrueDepth (technologie Face ID). Xiaomi údajně vsadí na technologii od společnosti Himax Technologies, která dokáže fungovat pouze s čipsetem Qualcomm Snapdragon 845.

Dá se předpokládat, že i u Xiaomi bude technologie rozpoznávání obličeje ve 3D umístěna do výřezu v displeji. Do spodní části zobrazovacího panelu by měla být integrovaná čtečka otisků prstů. Xiaomi Mi 7 bude nejspíše představen někdy ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).