Domů » Bleskovky » Xiaomi letos očekává rekordní prodeje smartphonů. Do tří let chce v Číně překonat Huawei

Xiaomi letos očekává rekordní prodeje smartphonů. Do tří let chce v Číně překonat Huawei

Loňský rok v podání Xiaomi nebyl výrazně úspěšný, alespoň podle čísel – čínský drak loni prodal 58 milionů smartphonů a vypadl z žebříčku TOP 5 největších výrobců; o rok dříve přitom prodal o 12 milionů telefonů více. O tom, že letošní rok bude úspěšnější, naznačil minulý měsíc; jen v září Xiaomi prodalo 10 milionů smartphonů. Jaké jsou tedy vyhlídky na celý letošní rok?

Podle ředitele společnosti Leie Juna je cílem pro letošní rok meta 90 milionů prodaných smartphonů. Tohoto čísla má čínský výrobce dosáhnout zejména díky agresivním cenám a úspěchu v segmentu levných smartphonů, které reprezentuje například nedávno představený model Redmi 5A.

Xiaomi Redmi 5A oficiálně: kovový základ za hubičku

Zvýšené dodávky levných smartphonů zapříčinily, že Xiaomi v Číně předběhlo značky Oppo a Vivo a před ním stojí pouze Huawei. Ředitel Xiaomi se netají tím, že by chtěl aktuální čínskou jedničku předběhnout v roce 2020.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments