Domů » Bleskovky » Xiaomi a čistý Android? Dočkáme se ve spojení s projektem One

Xiaomi a čistý Android? Dočkáme se ve spojení s projektem One

Android One je projekt Googlu, který má za cíl přinést čistý a levný Android na rozvojové trhy. Ačkoli běží již od roku 2014, žádný z větších výrobců se zatím do těchto vod nevydal. Začarovaný kruh má v plánu rozbít čínský gigant Xiaomi, alespoň podle indonéského webu Krisptech.

Indonésané objevili dokumentaci na POSTEL, což je indonéská obdoba amerického regulátora FCC. V té se objevuje varianta Xiaomi Mi 5X, která má ve svém popisu čistý Android. To by pro Xiaomi znamenalo pravidelné updaty na nejnovější verze a absence mohutné nadstavby MIUI.

Pro Xiaomi by to byl velký krok. Alternativa k již tak levným smartphonům z vlastní stáje a k tomu s čistým Androidem by mohla být po chuti mnoha lidem. Jestli Xiaomi skutečně zamýšlí vlastní zařízení v rámci projektu Android One a na které trhy bude případně omezen, na to si budeme muset počkat.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Xiaomi Redmi Note 5A: oficiální premiéra příští týden, neoficiální už dnes

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments