Xiaomi Redmi Note 5A: oficiální premiéra příští týden, neoficiální už dnes

Společnost Xiaomi po víkendu odhalí svůj nový smartphone Redmi Note 5A. Potvrzuje to oficiální pozvánka lákající na příští pondělí 21. srpna, my si ale můžeme chystanou novinku prohlédnout již dnes. Za barevné snímky vděčíme přímo Xiaomi, černobílé zase pocházejí z čínské certifikace TENAA, která zároveň odhalila kompletní výbavu telefonu.

Řada Redmi Note vždy patřila levným tabletofonům, a tak tomu bude i nadále, byť 5,5 palce už dnes začíná být pomalu standardem i u „normálních“ smartphonů. Panel osazený v Redmi Note 5A bude mít pouze HD rozlišení, což je velká škoda, této úhlopříčce mnohem více sluší Full HD. Záda telefonu budou vyhotovena z kovu, přičemž horní třetině zad bude patřit čtečka otisků prstů a hlavní fotoaparát s rozlišením 16 (13) MPx, čelní kamerka pak 13 (5) MPx.

Údaje v závorkách jsou zde proto, že Note 5A přijde ve dvou variantách. Tu vybavenější bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 430 s 3 GB RAM a 32GB vnitřní pamětí, slabší model pak dostane Snapdragon 425, 2 GB RAM a 16GB úložiště. Energii bude dodávat akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, podle obrázků se bude o napájení starat starší microUSB konektor.

Xiaomi Redmi Note 5A dorazí ve stříbrné, zlaté a růžové barvě, spekuluje se ještě o černé, šedé, bílé, modré a červené. Cena telefonu má začínat na 999 CNY (asi 3 400 korun bez DPH).

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku