Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá fotomobil s periskopickým zoomem a vysouvací selfie kamerkou

Xiaomi chystá fotomobil s periskopickým zoomem a vysouvací selfie kamerkou

V letošním roce jsme se dočkali prvních smartphonů s periskopickým přibližovacím fotoaparátem, u nichž vnější čočku tvoří pouze odrazný hranol, přes který se láme světlo skrze soustavu čoček dovnitř telefonu. Díky tomu je možné zajistit několikanásobné přiblížení scény, čehož u svých vlajkových smartphonů využívají například značky Oppo nebo Huawei.

Periskopický fotoaparát v podání Xiaomi

Podobnou cestou by se mohla vydat i společnost Xiaomi, v jejíž přihlášce podané u světového úřadu pro duševní vlastnictví (WIPO) najdeme obrázky dosud nepředstaveného smartphonu zepředu i zezadu. Levá zadní strana telefonu obsahuje protáhlý fotomodul, ve kterém se nachází několik čoček fotoaparátu, přičemž ta horní je čtvercová a patrně skrývá hranol periskopické přibližovací kamerky. Patent na toto řešení získalo Xiaomi v Číně minulý měsíc.

Přední strana telefonu má být vyplněna displejem, do kterého nebudou zasahovat žádné výřezy a otvory; selfie kamerka bude totiž řešena výsuvným modulem. I tak se ale do horního rámečku vejde tradiční sluchátkový reproduktor. Na obrázcích není vidět čtečku otisků prstů, Xiaomi ji tak patrně osadí přímo do displeje.

Dá se počítat, že zařízení na obrázcích naznačují podobu budoucího vlajkového modelu, jímž by mohl být například chystaný Mi Mix 4. U něj bude na fotoaparát kladen velký důraz, stane se totiž prvním smartphonem, který do výbavy dostane hlavní 108Mpx fotoaparát.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).