Cena:

Xbox Series S je hitem letošních Vánoc, předehnal Switch i PlayStation

Xbox Series S uvod

Herní konzole nemají v současné době na růžích ustláno. Nedostatek čipů výrazně ovlivňuje jejich dostupnost a výjimkou nejsou ani několikaměsíční čekací doby. Z této nešťastné situace dosud nejvíce těžilo Nintendo, které se svou konzolí Switch vsadilo na méně výkonný hardware, jenž je ovšem dostupnější. Právě díky tomu jeho konzole spolehlivě odsunula Xbox Series X a PlayStation 5 na druhou kolej.

Xbox Series S uvod
Xbox Series S má jednu podstatnou výhodu – poměrně dobrou dostupnost

Tradiční slevová akce Black Friday ve Spojených státech nicméně odhalila zajímavou skutečnost. Podle údajů serveru Business Insider a Digital Economy Index od Adobe bude hitem letošních Vánoc poměrně nenápadná konzole Xbox Series S, která dominovala prodejům v době největšího konzumního svátku. Konzole doplňuje vybavenějšího sourozence Series X a sází na nižší výkon a absenci mechaniky, kterou vyvažuje menšími rozměry, mnohem příznivější cenou a především svou dobrou dostupností.

Xbox Series S bude hitem letošních Vánoc

Ačkoli hardcore hráči nesáhnou po ničem jiném než po nejvýkonnější konzoli, víkendovým hráčům Series S bohatě postačí. I přes nižší výkon si mohou na konzoli zahrát například nejnovější Call of Duty: Vanguard v 60 snímcích za sekundu a využívat bohaté herní knihovny Game Pass. Z vysmívané konzole se tak může stát žolík, který herní divizi Microsoftu podrží v těžkých dobách.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.