Cena:

Windows 10 skrývají univerzálního Průzkumníka souborů, zatím toho moc neumí

Přehrávač hudby a videa, poštovní klient, internetový prohlížeč, nově dokonce i Malování – většinu výchozích systémových programů ve Windows 10 tvoří moderní univerzální aplikace, jedna stálice však tomuto trendu stále odolává, a tou je Průzkumník. Výchozí prohlížeč souborů se již dlouhou dobu výrazně nezměnil, přestože více než před rokem jeden z designérů Windows 10 přiznal, že i tato aplikace má dostat výrazný upgrade.Nepřehlédněte

Windows 10 mají dostat nového průzkumníka souborů a nepřehlédnutelné notifikace

V minulém týdnu došlo k odhalení, že nový univerzální Průzkumník se již ve Windows nachází a dokonce si jej můžete sami spustit. Stačí vytvořit nového zástupce a jako adresu zadat následující řetězec:

explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App
Aplikace je reprezentována klasickou ikonou Průzkumníka, na hlavním panelu se však zobrazuje jako dlaždice. Nový Průzkumník vypadá zcela identicky jako na telefonech s Windows 10 Mobile, bohužel zcela identické jsou i jeho omezené schopnosti – lze vytvářet, přesouvat, kopírovat či přejmenovávat složky a soubory a… to je v podstatě vše.

explorer

Žádné označování více souborů tažením myši, žádná možnost přetahovat soubory a složky způsobem drag and drop, žádná integrace OneDrive apod. Zatím nevíme, zda to Microsoft s touto aplikací myslí vážně, nebo ji ze systému zapomněl odstranit; pokud je správně první možnost, čeká ještě redmondské obrovský kus práce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.