Domů » Bleskovky » Windows 10 mají dostat nového průzkumníka souborů a nepřehlédnutelné notifikace

Windows 10 mají dostat nového průzkumníka souborů a nepřehlédnutelné notifikace

Vývoj Windows 10 zdaleka neskončil, Microsoft s každým novým sestavením pro insidery přidává nové a nové funkce, a zřejmě jich má ještě spoustu v plánu. Velkou proměnou například projde Průzkumník souborů, který si ve Windows 10 ponechal vzhled poprvé představený s Windows 8.

průzkumník

Peter Skillman, který je zodpovědný za uživatelskou zkušenost systémů od Microsoftu, na svém Twitteru potvrdil, že Průzkumník se dočká významného updatu, avšak předpokládaný příchod nové verze zatím není možné zveřejnit. Dá se předpokládat, že výchozí souborový manažer Windows bude přepsán jako univerzální aplikace, díky čemuž by mohl být přizpůsobitelnější a uživatelsky přívětivější na zařízeních s dotykovým displejem.

Windows 10 by se také mohly dočkat lehkého přepracování Centra akcí, tedy alespoň jeho notifikační části. Současná verze se příliš nesnaží informovat uživatele o zmeškaných událostech, v budoucnu by však mohly být zmeškané notifikace více na očích.

notif

Ikonka Centra akcí se má podle prezentace Microsoftu přesunout v hlavním panelu zcela doprava, kde bude dynamicky zobrazovat počet zmeškaných událostí a ikony aplikací, z nichž pocházejí. Na tomto místě rozhodně notifikace nezapadnou jako v současné podobě, nicméně navrhovaný vzhled se může ještě měnit. Microsoft jej totiž pouze zveřejnil jako podnět k diskuzi, do níž se mohou Insideři zapojit prostřednictvím Feedback Hubu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments