Domů » Bleskovky » WhatsApp vám brzy smaže veškerá data včetně fotek a videí. Víme, jak je ochránit

WhatsApp vám brzy smaže veškerá data včetně fotek a videí. Víme, jak je ochránit

Populární komunikační aplikace WhatsApp, kterou využívá více než 1,5 miliardy lidí po celém světě, se musí každý měsíc vypořádat s obrovským množstvím dat, která zde uživatelé vytvoří. Jedná se nejen o konverzace, ale především pak o obrázky, videa a hlasové zprávy.

whatsapp

Pozor na staré zálohy, mohou způsobit komplikace

Dobrou zprávou je, že WhatsApp už dlouhou dobu nabízí možnost vytvářet zálohy svých konverzací včetně multimediálního obsahu na cloudové úložiště Google Drive, případně na iCloud u konkurenčního Applu. Špatnou zprávou je, že kvůli tomu můžete přijít o starší zálohy, které jste si na cloud Googlu z WhatsAppu odeslali. Jinými slovy, pokud neprovedete zálohu do 12. listopadu, je zde velká pravděpodobnost, že o své dřívější zálohy přijdete.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Cena: zdarma

Celý smysl nové dohody tkví v možnosti zálohovat WhatsApp bez toho, že by si uživatelé museli připlácet za větší úložný prostor na cloudu.

WhatsApp obsahuje nebezpečnou chybu, která ohrožuje všechny uživatele

Google doporučuje manuální zálohu WhatsAppu na Google Drive co nejdříve.

Tip ke čtení – recenze Samsung Galaxy Note 9: evoluce jak se sluší a patří

Jak na manuální zálohu vašich dat z WhatsAppu na Google Drive?

 1. Ujistěte se, že jste v telefonu přihlášeni se svým Google účtem, který následně vyberte jako zdroj pro zálohování dat (na Disk Google).
 2. Ujistěte se, že jste se svým telefonem připojeni přes Wi-Fi.
 3. Spusťte WhatsApp a přejděte do Menu – Nastavení – Chaty – Záloha chatů, kde klikněte na zelené tlačítko Zálohovat. Následně si můžete ověřit, zda bylo vše zálohováno. Celý proces zálohování může chvíli trvat (v závislosti na rychlosti vašeho připojení a celkové velikosti konverzací).
 4. V nastavení zálohování si můžete vybrat, zda se do zálohy mají zahrnout také videa. Stejně tak si zde můžete vybrat, jak často chcete provádět případné automatické zálohy a pokud máte dostatečně velký datový balíček, můžete zde povolit i zálohování přes datové přenosy.
Nastavení zálohování na Disk Google v aplikaci WhatsApp pro Android
Nastavení zálohování na Disk Google v aplikaci WhatsApp pro Android

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

16 komentářů

 1. Ad3: „Aplikace je nastavená tak, aby se vše zálohovalo pouze přes Wi-Fi. Ujistěte se tedy, že jste připojení před tím, než začnete s procesem.“
  Anebo si v nastavení Zálohovat přes nastavte: WiFi nebo mobilní síť a nebudete se muset nic ujišťovat.
  A i bez toho aplikace na to upozorní a zeptá se zda-li přes nastavení Pouze WiFi zálohovat byť jste na mobilních datech.
  Čili žádné „pouze“, jak je v článku uvedeno, se nekoná!

 2. Na co někdo potřebuje ukládat konverzace. Pochopím třeba fotky, ale ty se ukládají v telefonu…..

  • Už jsem několikrát dohledával, že jsem se s někým o něčem bavil. Najdu tak snadno kdy to bylo i o čem přesně. Někdy mi tam někdo pošle třeba i telefon, který si nechci uložit do kontaktů. Konverzace zabere zlomek fotky, tak proč ne…

  • Přesně tak, a vhod to přijde i v případě, že se člověk „stěhuje“ do nového telefonu :-)

  • Jak ulozit fotky z teto aplikace na pamet telefinu nebo do karty ?

   • Zdar. Co přes appku vyfotíš a pošleš, nebo ti přijde od někoho foto, tak vše se ukládá do paměti telefonu. Já když přejdu na nový telefon, tak složku z telefonu nejprv nakopíruju do pc a potom jí nakopíruji do paměti nového telefonu. Whats. si sám najde cestu a pokračuje v ukládání do této složky. Název musí zůstat nezměnen

 3. Hm, mam vsechno lokalne v telefonu, at si smazou co chteji. To ono je to na androidu nebo japku nekde u nich v cloudu (pouze)? No fuuj.

 4. Obchod s osobními daty a daty všeobecně je dneska největší kšeft ze všech. Vyděste lidi takovouhle blbostí a donutíte je, aby vám poslali všechny svoje data včetně fotek a videí a ještě nešifrované, no to jiště!! Jak že se dělá ten vztyčený prst?

 5. Prosím pořadí mi někdo…chtěla bych obnovit konverzaci z února letošního roku pouze u jednoho kontaktu. Bohužel jsem si nechtěně vše vymazala a moooc bych vše chtěla vrátit. Zkoušela jsem vymazat celou aplikaci, a poté opět instalovat a ani tak se mi nenačetla. Zálohování se dělá automaticky, tak si myslím že by se to snad dalo dohledat. O podporu jsem psala přímo na WhatsApp ale přišla mi zpráva že text musím poslat v anglickém jazyce. Přesto že jsem zprávu poslala i v angličtině odpověď žádná. Může mi někdo poradit? Je to pro mě moc důležité… Děkuji všem za každou pomoc….

 6. Škoda, že to neumí i WA pro iPhone. Pak by to bylo úplně dokonalé propojení a mohu přejít jak chci a kam chci :)

 7. Henadzi Kazhemiaka

  To je průser.

 8. Dobrý den,
  potřebovala bych poradit. Sice ještě není 12. listopadu, ale zjistila jsem, že fotky a videa mi tak zhruba od 24.září nejdou ve whats appu otevřít i přes to, že se mám nastaveno ve každý týden zálohování na Disk google. Na google ale fotky uložené nejsou, jsou tam pouze ty, které vyfotím sama, ale ne fotky, které mi někdo pošle na Whats app.
  Bohužel mi tyto fotky a videa, které ve whats app nejdou otevřít zmizeli i z galerie, kam se mi automaticky ukládají. Nechápu, jak je to možné a co s tím. Mám telefon Lenovo. Manžel má Huawei a jemu fotky ve whats app otevřít jdou. Nemůže tyto problému způsobovat telefon?
  Děkuji za radu
  Hanka D.

 9. Dobrý den,
  neustále se mi objevuje na Whatsappu u mého tel.kontaktu fotka z již dávno vymazaného cizího kontaktu.
  Zkoušel jsem vymazat svůj kontakt a znovu instalovat ale nepomohlo to.
  Poradíte mi ,co s tím? Za odpověď děkuji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).