Domů » Bleskovky » WhatsApp stále hledá cestu k zisku. Uživatelům začne servírovat reklamy

WhatsApp stále hledá cestu k zisku. Uživatelům začne servírovat reklamy

Mobilní kecálek WhatsApp je dlouhou dobu považován za jeden z nejlepších komunikačních nástrojů. Po akvizici ze strany sociálního giganta Facebooku se WhatsApp usilovně snaží najít cesty, jak monetizovat své fungování. Už to vypadalo, že kecálek bude vydělávat na firemních uživatelích, kteří používají WhatsApp nejen pro interní komunikaci, ale také pro komunikaci se zákazníky. To se ovšem zdá, že pro fungování nebude stačit.

Vedení WhatsAppu, konkrétně viceprezident Chris Daniels, prohlásil, že končí politika nulových reklam. Reklamy se prozatím budou objevovat v rámci Stavu, tedy obdoby Příběhů z Messengeru od mateřského Facebooku.

To je trochu šalamounské řešení vzhledem k tomu, že Stav není natolik oblíbený jako protějšky na ostatních platformách. I přes experiment s reklamami nebude společnost považovat tento druh příjmů za primární, což je jistě pozitivní zpráva. Reklamy můžeme ve WhatsAppu očekávat v průběhu příštího roku.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
US1R4V
Uživatel
US1R4V
Offline

Otazka casu, nez se ten mor rozsiri i dal do appky.. Holt pak prijde na radu hledani neceho noveho. Slovo „reklama“ uz vnimam jako postrach soucasne doby a vsude kam vleze ji bud likviduji nebo danou vec proste prestanu pouzivat…

kropovez
Uživatel
kropovez
Offline

Přesně tak, bohužel je nás menšina.

Standa
Anonym
Standa
Offline

Reklama = Facebook. Ty nic jiného nezajímá než zisk s reklamy. Proto od nich nepoužívám vůbec nic a nemám jediný jejich účet. A dá se žít úplně v pohodě i bez toho jejich addware. Reklamy jinak blokuju všude kde se dá nekompromisně. A to i tady na smartmanii. Pokud se vám to nelíbí, máte nabídnout možnost předplatného bez reklam.

jirka
Anonym
jirka
Offline

A nenapadlo te nepouzivat danou sluzbu nebo aplikaci vubec kdyz jsou ti proti srsti jejich podminky? Reklamy take nesnasim , ale omlouvat si nelegalni uzivani aplikace tim ze maji nabidnout moznost predplatneho? Kdyz neni moznost zakopit aplikaci bez reklam, tak ji jednoduse odinstaluji.