Domů » Bleskovky » WhatsApp řeší závažnou chybu. Kdokoliv může deaktivovat váš účet

WhatsApp řeší závažnou chybu. Kdokoliv může deaktivovat váš účet

Poměrně závažná chyba byla nyní objevena bezpečnostními experty v oblíbeném multiplaftormním kecálkovi WhatsApp. Prakticky každý může deaktivovat váš účet, aniž by měl přístup k vašemu telefonu; „útočníkovi“ stačí znát vaše telefonní číslo. Jak je to možné?

whatsapp

Jednoduchá chyba může vést k blokaci účtu

Aplikaci WhatsApp lze odjakživa provozovat pouze na jednom zařízení, takže jakmile provedete aktivaci na jiném zařízení, dojde na původním k deaktivaci. Tohoto jevu nově nalezená chyba využívá v prvním kroku. Útočník se totiž může pokusit zaregistrovat do WhatsAppu vaše telefonní číslo, což se mu ale nepodaří; potřebuje ještě znát ověřovací kód zaslaný na vaše číslo. Pokud jej však několikrát zadá špatně, bude váš účet na 12 hodin zablokován. A to je první nepříjemnost.

WhatsApp

Tím to však ještě nekončí. Bezpečnostní experti zjistili, že pokud útočník pošle společnosti WhatsApp email s příběhem o odcizeném telefonu s požadavkem o zrušení účtu spojeného s daným telefonním číslem, WhatsApp bez jakýchkoliv dalších důkazů vyhoví a účet deaktivuje natrvalo.

Tento způsob naštěstí nezpřístupní útočníkovi vaše konverzace, může však natrvalo váš účet deaktivovat. Dá se předpokládat, že WhatsApp po medializaci této chyby přistoupí k větší ochraně účtů a dalším emailovým požadavkům na deaktivaci účtu nevyhoví; takový email totiž může zaslat každý.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. To mi zase připomíná příběh z opačné strany, když mi ukradli telefon a já se jej snažil zablokovat na infolinka O2 a slečna mi řekla, že to nejde protože nevolám z kontaktního telefonního čísla …..

  2. Ježíš to asi budu tejden brečet když mi někdo zruší wocas…
    Přibližně stejně jak když se „zařízlo“ ICQ – no „remcání“ mi vydrželo doteď, a přesunul jsem se jinam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).