Domů » Bleskovky » WhatsApp pro iPhone brzy nabídne autentizaci přes otisk prstu a obličej

WhatsApp pro iPhone brzy nabídne autentizaci přes otisk prstu a obličej

Chytré telefony od Applu platí za měřítko bezpečnosti uživatelů, aspoň pokud jde o masově vyráběnou elektroniku. Na poli bezpečnosti firma z Cupertina pomohla prosadit některé z biometrických senzorů jako například Touch ID či Face ID. Otisk prstu nebo sken obličeje si ale uživatelé zvykli používat nejen pro odemčení telefonu, ale také pro přístup do aplikací, jako je třeba internetové bankovnictví.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Nyní se zdá, že zabezpečení využije také populární kecálek WhatsApp. V testovací alfa verzi byla spatřena možnost nastavit si přístup do aplikace pro ověření biometrických dat, ať už z čtečky otisků prstů Touch ID, nebo z True Depth kamery (Face ID). Podobná funkce zřejmě přistane také ve WhatsApp Buisness pro korporátní sféru.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).