WhatsApp pro iOS má novinku, kterou už konkurence dávno umí

whatsapp unsplash

Populární kecálek WhatsApp patří mezi nejoblíbenější komunikační aplikace na světě, ale to v žádném případě neznamená, že by usnul na vavřínech. Meta, která WhatsApp vlastní, se jej stále snaží vylepšovat, aby byl uživatelský komfort co nejvyšší. Nová aktualizace s pořadovým číslem 22.2.75 přináší novinky především pro ty uživatele, kteří hojně posílají hlasové zprávy.

whatsapp voice message chat 9to5
WhatsApp se v posledních aktualizacích zaměřuje na hlasové zprávy

Pokud vás obtěžovala nutnost setrvat v konkrétním konverzačním vláknu při přehrávání audio zprávy, budete nadšení – nově ji můžete spustit a přesunout se do jiné konverzace. Nová funkce doplňuje dříve představené vylepšení nahrávání hlasových zpráv, během kterého lze například zastavit nahrávání a znovu v něm pokračovat později, nebo možnosti poslechnout si audio zprávu předtím, než ji odešlete. Nutno dodat že konkurenční komunikační platformy jako například Telegram už tuto funkci dávno nabízí, a to jak ve verzi pro iOS, tak i Android.

‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Autor: WhatsApp Inc.
Cena: zdarma
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot
  • ‎WhatsApp Messenger Screenshot

V rámci aktualizace 22.2.75 dorazí také řada menších novinek, které reagují na změny v operačním systému iOS 15. Například po obdržení zprávy uvidíte vedle ní na zamykací obrazovce profilový obrázek odesílatele. Přijdou i drobná vylepšení pro režim soustředění, v rámci kterého si můžete nastavit výjimky. Aktualizace WhatsAppu pro iOS s číslem 22.2.75 se již pomalu šíří mezi uživateli.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku